Řeka Morava 2019

Zdravíme všechny!

Sezona 2019 je u konce, letošní zatím daleko, a tak bychom se chtěli podělit o zážitky z loňska. Ze začátku jsme se trápili a nepodařilo se nám chytit většího kapra. Povedlo se to až koncem května, kdy jsme zdolali prvního šupináče nad 10 kg.

V červnu jsem se snažil o ty nejlepší známky ve škole a ryby musely jít stranou. Začaly mě pak prázdniny a my s Patrikem měli více času na ryby. Naše první výprava směřovala na řeku Moravu, předem jsme si vybrali místo a to jsme si pravidelně chodili lehce předkrmovat  Nahnilým Krabem.

Ale taky koulema Apače, nesměl chybět, tím jsem si vždy krmil spodní prut.  To se nám vyplatilo, jeli jsme na prodlouženy víkend a povedlo se nám pochytat mnoho kaprů přes 8 kg, max 10 kg.

Další víkend jsme se vydali na to stejné místo a to už bylo úplně o něčem jiném, několikrát to píplo a podařili se nám 2 kapři nad 10 kg. Jedem vážil rovných 14 kg, ten zabral na můj nejoblíbenější boilie 2x Apač 20mm pěkně nadipovaný v dipu Apač .

Druhý kapr měl 14,4 kg, zabral na boilí – Nahnilý Krab, opět dopředu nadipované v dipu Nahnilý Krab. Ten ukončil naši skvělou výpravu.

Jeli jsme o týden později zase na stejné místo, byli z toho 3 kapři do 10 kg, všichni na Nahnilého Kraba. Pak už jsme neměli moc času, mě začala škola a Patrikovi práce, proto jsme chodili jen ve volném čase a to se nám taky povedli krásní kapříci, ale jen do 6 kg.

Toto je od nás vše, těšíme se na sezonu 2020, jaké poklady nám řeka přinese. Chtěl bych poděkovat firmě Chytil za skvělé nástrahy, které nikdy nevyhoří a nějakého toho kapříka i když menšího přinesou. Velké díky patří Patrikovi, že to se mnou zvládá na rybách a pomáhá mě se vším 🙂

V nové sezoně máme velké cíle, tak třeba se splní, přeji všem úspěchy a ať to jezdí.

Tomáš a Patrik