Sladké tečka po velkém úsilí

Ahoj,

na moji první letošní zahajovací výpravu jsem si vybral řeku Labe. Všechny přípravy probíhaly opravdu detailně, ať už výběr místa nebo balení všeho potřebného na rybaření. Vše po zimě oprášit, dát do pucu a může se vyrazit!

Nad výběrem místa jsme s kamarádem přemýšleli dlouhou dobu, nakonec padlo rozhodnutí se přeplavit na špičku mezi proudem a mělkou zátokou. S tím, že přes den až do povolené doby lovu budeme chytat v korytě a v brzkých ranních hodinách zkusíme prochytávat mělkou zátoku.

Přišel konečně den odjezdu, vždy se na tyto první výpravy těším z celého roku snad nejvíce. Vše vyložit z auta, naházet na člun a znovu vyložit na místo. Je to náročné, ale ten klid od okolních rybářů je k nezaplacení. Vybaleno, nahozeno, nakrmeno, teď už jen čekat na první záběr. Tentokrát to bylo doslova „obležení tloušťů“, jeden záběr za druhým. Nebylo možné udržet montáž ve vodě ani půl hodiny.

Další den se opakoval stejný scénář. Přestali jsme úplně krmit, pruty byly až do večera opřené o bivak. Doplnili jsme síly, vyspali se a večer s novou nadějí jdeme do toho! Tentokrát už jsme opustili proudící část řeky a zkusili chytat do zátoky. Dvě kuličky 24 mm Nahnilého kraba a jen pár kuliček okolo nic víc. Další den přichází první záběr od kapra. Usedám na člun a vyrážím za prvním kaprem letošní sezóny. Spokojeně podebírám šupináče lehce přes devět kilo.

Bohužel s přicházejícím teplem zase nebylo možné udržet montáže ve vodě. Nic se nemá vzdávat, a tak na poslední ráno odvážím montáže pod spadlý strom. Ulehám do spacáku s nadějí, že mě probudí zvuk hlásiče. Povedlo se!

Vybíhám s raketovou rychlostí z bivaku okamžitě na člun a rychle za rybou. Kapr samozřejmě zajíždí do stromu, pár pokusů kaprovi nadjet a pro tentokrát stojí štěstí při mně. Podebírám krásného šupináče přes 14 kilogramů. Pár fotek na památku, užil jsem si i fotku ve vodě a mohl plavat zpět. Takové ryby si vážím opravdu hodně.

Mnoho úsilí a dřiny se tentokrát vyplatilo a sladká tečka na konec dokáže potěšit. I pár hodin stačí na správném místě. Start sezóny proběhl úspěšně a balení šlo hned od ruky. Všem mnoho úspěchů v nové sezóně!

Filip