Novomlýnská nádrž – říjen 2014

Říjen, Novomlýnská nádrž 2014

 

Zdravím Chytiláky.

Na podzim jsme díky prodlouženému víkendu podnikli s pár kámošama výpravu na Novomlýnskou nádrž. Už první večer měli všichni kluci nějaký záběr, ale o ryby přicházeli díky všudypřítomným vázkám. Adamovi se povedla vytáhnout první vlaštovka na Rambiča až druhý večer.

 

Já jsem po třetím dnu bez záběru začal zkoušet nové nástrahy. Sáhl jsem po Nahnilém krabovi, na kterého jsem ještě nikdy nechytal. Za pár hodin se rozezněl i můj příposlech na 2 kuličky o průměru 21mm. Pro zichr jsem za rybou vyjel na člunu a povedlo se. Byl z toho 15ti-kilový šupík s ocasní ploutví jak kormidlo a parádní zdolávačka na testovaný prut Emblem Carp osazený navijákem Tournament Entoh QD od firmy Daiwa. Super nová zkušenost.

 

Další den po obědě to rozjel jedenáctikilový dlouhán na stejnou kombinaci.

Jelikož mi krab došel, musel jsem sáhnout po Skunkovi. Změna krmení kaprům vůbec nevadila a už večer přišly 3 další záběry. Bohužel jsem vytáhl jen jednoho šupíka 14,5kg na 2x24mm Skunka.

 

Další den to kluci sbalili a já se rozhodl, že ještě pár dnů vydržím a zkrmím zbytky.

Po dalších dvou dnech bez záběru se rozjezdil prut na Ruďocha. Nejdříve z toho byl desetikilový šupík.

 

Za další 2 hodiny jsem vyjížděl pro krásného pupíka lehce přes 15kg 🙂

 

Bylo to 8 vyčerpávajících dní v nevlídném počasí a tak bych rád poděkoval Honzovi Zůbkovi za full-servis (od dobíjení baterky až po jídlo) a za možnost otestovat ,,staronové,, produkty firmy Daiwa.

 

Bylo to fajné 🙂 tak ať vám to hrčííííííí….

 

Mara