S feederem jednoduše a lépe díl VII. 9/2015 – Sedačky a křesla

Při lovu feederem je třeba sedět. Je to přece jen lov na položenou a záběry nemusí přicházet každou minutu. Prut proto spočívá ve vidličkách. Můžeme u prutu klidně i stát, ale jak říkám: Vždycky je lepší špatně sedět než pohodlně stát“, a při lovu feederem bychom měli sedět skutečně dobře a pohodlně.

am41dqM-C1Xmlsjl4VGwwP02jCrUyeqe9bU3hZLKKAM

Malé skládací stoličky nezavrhuji, pokud se jedná o krátký lov trvající dvě, tři hodinky, avšak pokud chcete lovit déle, anebo se třeba i příležitostně účastnit nějakých feederových závodů, pak je dobré posezení spolu s tím, že máte všechno hezky rychle při ruce k nezaplacení.

csjC5GwxZ0bwAL-1wSWF032_n7swxScYWvuOPZLXfBI

Závodníci, kteří se svému koníčku věnují skutečně vážně, si pořizují speciální sedací boxy vybavené i vysouvací podlážkou a mnoha zásuvkami ve kterých je všechno potřebné pěkně při ruce. K těmto sedačkám se dá přikoupit i všelijaké příslušenství, které vám ještě více usnadní život. Plata na odkládání nástrah, rameno na prut, držák deštníku a spoustu dalších věcí. Ale ač se může zdát takový box dokonalý, má i své nevýhody.

6XXeQtM3-VfNuEM0KHvn63HZBEW837gP5HWqj8-qLhg

Jednou z nich je to, že se prostě nehodí na delší vycházky, protože posezení na něm je podřízeno spíše praktičnosti než pohodlí. Neopřete se a neulevíte strnulým zádům. Na krátké vycházky také nemá mnoho smyslu, protože to často vyrážíme jen úplně na lehko a tahat s sebou spousty věcí nikdo nechce. Pro běžného rybáře, příležitostně i závodícího je proto naprosto ideální lehké a pohodlné křeslo, ke kterému se dají připevnit stejné doplňky jako k závodní bedně. Pak se můžete vždycky rozhodnout, zda vyrazíte jen tak nalehko, anebo si vezmete i něco navíc. Posezení v dobrém křesle je pohodlné a hodiny v něm plynou ani nevíte jak.

S_LITE_AD

Jak by mělo takové křeslo pro lov feederem vypadat.? Tak předně, má všechny nohy stavitelné, takže se dá bez problémů usadit rovně v každém terénu. S křeslem, které má stavitelné nohy jen dvě, anebo žádnou, je to jen trápení, protože u vody najdete příhodný terén jen zřídka kdy, a když křeslo nesedí stabilně a rovně, nebudete sedět pohodlně ani vy. Područky pro opření rukou může mít, ale nemusí. Já dávám přednost křeslu bez nich. Na některých křeslech vysloveně spíše zavazí, protože feederový prut musí být kvůli rychlému zaseknutí opravdu po ruce. Někdy si situace a břeh vyžadují zvláštní umístění prutu a područky nám situaci znesnadňují.

twuMYVx09bX4n7rLUPzAmMLVaOzPDKXhLTFMeMwDTvA

Křeslo by mělo být lehké. To ocení jistě každý, kdo musí své vybavení odnést kousek dál a výhodou je polohovatelné opěradlo. Výška opěradla je také důležitá, ale neleží úplně v poloze priorit. Někdo si rád opře hlavu, někdo to nepotřebuje. To skutečně závisí na tom, kolik času u vody při jednotlivých vycházkách trávíte. Křeslo s vysokým opěradlem bude pohodlnější, ale také těžší. S tím musíte počítat.

jt4qbhBgPurql2AXO0sg8HK_r06bfBwUC3zSH3TP4_4

Pokud můžete ke svému křeslu připevnit plato, misky s nástrahami, rameno na prut a další věci, máte naprosto ideální posezení pro lov feederem.

Korum%20Any%20Chair%20ON%20CHAIR%2020

Tento požadavek splňuje například křeslo Korum Supa-Lite Chair s výškou sedu 40cm. Tohle křesílko je pohodlné, skladné a váží pouhé 3kg. Má silný hliníkový rám, stavitelné nohy a hodí se zejména na běžné vycházky. I Když se budete častěji stěhovat, nebude vás svou hmotností obtěžovat. K tomuto křesílku je možné využít mnoho doplňků firmy Korum a Preston s příslušným adaptérem(http://www.chytiljsem.cz/doplnky-ke-kreslum/any-chair-adaptor/), a navíc je kompatibilní s batohem Korum Deluxe Ruckbag (http://www.chytiljsem.cz/tasky–pouzdra–obaly/deluxe-ruckbag/). Věřte, že když pohodlně sedíte, nic vás nerozptyluje a můžete se soustředit jen a jen na špičku svého prutu a ne brnící nohy nebo bolavá záda, bude nejen úspěšnější a hlavně spokojenější.

KCHAIR-32

MT