Labe v říjnu

Ahoj všichni,

na začátku října jsem se rozhodl změnit místo na své milované řece. V předešlých měsících se mi nedařilo dostat na břeh větší rybu a tak jsem se rozhodl přemístit na místo, kde vím, že jsou v pobřežních partiích zajímavé změny hloubek. Na toto místo se mi podařilo uskutečnit několik výprav. Po příjezdu k vodě jsem se snažil krmit méně než v předešlých měsících a tak jsem vždy ke každému prutu dohodil zhruba 30 kuliček čerstvých mraženek: tuňák, švestka a PitBull Superfish.

Hned při první návštěvě jsem po hodinovém lovu dostal razantní jízdu na PitBulla s plovkou švestka. Po zajímavém souboji, kdy mi kapr nedal nic zadarmo, jsem dostal na břeh krásně nacpaného šupináče s váhou 14kg. „Konečně“ řekl jsem si, a po rychlém focení samospouští a puštění kapra jsem opět nahodil. Další záběry přicházely na druhý prut a byly z toho menší ryby do 70cm.

Po druhé jsem se na místo vydal s bráchou Martinem a Petrem. Výpravu jsme naplánovali na celý víkend a tak jsme po příjezdu k vodě místo silněji prokrmili partiklem (kukuřice + řepka) cca 6 kg. Poté opět ke každému prutu vždy po záběru dohazovali několik kuliček čerstvých mraženek. Za tuto výpravu se nám podařily tři ryby přes 10 kg. Konkrétně 12,8 kg, 12,5 kg a 11,5 kg. Zároveň se nám podařilo zdolat několik menších kaprů. Většina ryb přicházela na mraženku švestka s pastou švestka, kterou jsem konečně začal více zkoušet.

Při dalších vycházkách na toto místo jsem se již přes hranici 10kg nedostal, ale i tak tento měsíc hodnotím jako úspěšný a těšíme se na ten následující.

Pavel Bařina……www.ppcarp.wbs.cz