Prochytaná svazovka

Nazdar Chytiláci!

Jak už u mě bývá zvykem, v létě jsem podniknul víkendovou chytačku na jedné stojaté vodě, která je hodně prochytávaná. Klasicky jsem zvolil absolutně nezajímavé místo, kam málokdo nahazuje a chodí. Rozkrmil jsem jeden velký flek mixem 24mm kuliček Kořeněného tuňáka a Ramba, který se mi tady už nejednou velmi osvědčil. Hned v pátek večer jsem po sérii menších kaprů zdolal desetikilového šupíka na jednu kuličku Rambiče.

V sobotu přes den jsem se prochytal k další hezčí rybě tentokrát na Kořeněného tuňáka, kterou byl lysec okolo 11 kg, kterého jsem chytil i na jaře.

V neděli v podvečer celou výpravu zakončil známý lysec, kterého už jsem několikrát fotil, ale poprvé jsem měl možnost si ho sám potěžkat. Byl to vydařený víkend.

Koncem září, když se hodně ochladilo, jsem „hecl“ ještě jednu noc na této vodě. V noci se povedl akorát jeden malý kapřík. Jelikož jsem spěchal do práce, tak jsem všechno sbalil. V momentě, kdy jsem se ohýbal pro prut, tak se swinger přilepil velmi opatrným záběrem. Hned po zvednutí se brzda mojí Ultegry rozpovídala na dobrých 15 sekund, než jsem ji bezcitně zabrzdil. Asi půlhodinová zdolávačka dávala znát těžkou rybu. Plný očekávání a adrenalinu jsem na břehu předvedl pěkný šaškec, protože jsem tu byl sám a podběrák zůstal u hromady věcí asi 30 metrů ode mě. Nějak jsem se s tím popral a už se v podložce válel starý dlouhý šupinatý bojovník. Byl panensky čistý a první průzkum napovídal, že by mohlo jít o rybu, kterou jsme tu ještě nechytli. Konečné míry 95cm a 16,8kg mi stanovily nový osobák z této vody.

Boilie Rambo se červená mi tu celou sezónu fungovalo na výbornou a završilo to na zdejší poměry fantastickým úlovkem.

Ať se daří i Vám a máte stejnou radost z úlovků jako já

Mara