UK Styl v podání firmy Korum

Mít pruty blízko u sebe a proklatě nízko nad zemí se stalo během posledních několika let velkým hitem.  Takto si své pruty u vody aranžují vyznavači tzv. UK stylu (Unted Kingdom Style).  Firma Korum nabízí také několik produktů, díky kterým budete mít vaše pruty vyladěny do UK stylu.

1

SCREW POINT BANKSTICKS

Zavrtávací vidličky s černou barevnou úpravou z vysoce odolného hliníku. Vidličky jsou zakončeny masivním vrtákem, díky němuž je možné vidličku zavrtat i do opravdu tvrdého podkladu. Navíc díky zploštění vysouvací části vidličky nedochází k jejímu protáčení. Vidličky jsou k dostání ve velikostech 20, 30, 45 a 60cm a je k nim dodáván i adaptér/šroub pro přidělání hrazd.

BUZZ BARS

Pod označením Buzz bars se neskrývá nic jiného než hrazda na pruty. Jedná se o praktickou hrazdu v provedení na dva nebo tři pruty. Hrazda má závity, do kterých pasují všechny běžně dostupné signalizátory záběru. Hrazda má uprostřed šroub, na který lze našroubovat screw point bankstick, která je popsána výše. Nebo lze našroubovat jakoukoliv vidličku se závitem. K hrazdě na tři pruty je možnost přidělat vidličky i na krajní závity, hrazda je potom stabilnější. Balení obsahuje dvě hrazdy.

BITE INDICATOR

Je nový řetízkový swinger, kterému sedí spíše označení bobin. Tento bobin je vhodná pomůcka k indikaci záběru při lovu na položenou. Díky němu odhalíte i ty nejjemnější záběry, které by na klasickém swingeru nebyly poznat. Nyní je již dostupný ve dvou velikostech, jedné standartní a druhé XL. K bobinu jsou dodávány 4 výměnná tělíčka v oranžové, zelené, fosforové a bíle barvě. Dále balení obsahuje odnímatelné 10g závažíčko.

 

Na trhu je hodně firem, které nabízí produkty tohoto stylu, nicméně velké množství těchto produktů je finančně mnohem výše než produkty od firmy Korum.

UK styl ale není jen o tom mít pruty pěkně vyladěné, jde i o styl rybaření, jehož základním pravidlem je samozřejmě chyť a pusť.

 

Team Chytil