Zima na Vysočině

Vidina pěkného počasí a volný víkend přede mnou znamenal pouze jedno… „jede se na ryby!“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po příjezdu k vodě nás nemile přivítal studený severní vítr spolu s kroupami. Pěkně to začíná … „pomyslel jsem si“.

Vyházeli jsme věci z auta, v rychlosti postavili brolly, zmapovali vodu a během chvíle byly pruty ve vodě. První den ani pípanec! Počasí jako na houpačce. Silný vítr, déšť, který střídal sníh … slunce v nedohlednu. Teplota vzduchu se pohybovala těsně nad bodem mrazu. Brzy jsme pochopili, že udělat aspoň záběr nebude jen tak jednoduché.

První záběr přišel Martinovi až v poledne druhého dne. Dlouhého lysce zaujala 20mm kulička CHIMÉRy green dipovaná ve stejnojmenném CSL turbodipu.

Poslední noc před námi a já jsem stále bez ryby. Před setměním se ozývá opět Martinův „pípák“, tentokrát na druhý prut s nastraženou kombinací boilie Mastercarp švestka 16mm s pop-up stejné příchutě. Po chvíli se ocitá na podložce krásně stavěný kapr.

Začíná mrznout a my zalézáme do spacáků. Jsou 2h ráno, když mě probouzí zvuk „konečně mého“ hlásiče. Rybu v mrazivé noci zdolávám … není to žádný obr, ale v tomhle počasí a teplotě vody pod 5°C se počítá každá ryba a já jsem šťastný i za tu jednu 🙂 Opět zabodovala CHIMÉRA green, která mi již dříve dokázala, že v tomhle ročním období je bezkonkurenční nástrahou!

Filip a Martin