„Nahniláč je nejlepší!“

Ahoj Chytiláci!

Posíláme krátkej report z naší letošní první rybářské výpravy, která se uskutečnila 8. dubna. Zima byla dlouhá, takže jsme měli hodně času na přípravu krmného programu, návazců, atd.
Chytil_team_UA_2016_001
Po příjezdu na rybník jsme s pomocí nafukovacího člunu a sonaru našli lovná  místa a označili je markerama. Moji kolegové začali připravovat bydlení a já jel zakrmit lovná místa. Pro první zákrm jsem použil Pelet MIX a pořádně jsem to zalil betainovou zálivkou Carp Killer.
Chytil_team_UA_2016_002
Rybník není moc hluboký, max 2 metry a teplota vody dosahovala 12°C. Asi po hodině se v místech, která jsme zakrmili, začaly objevovat ryby a my s nadšením čekali na první záběr. První jízda byla kolem oběda a na podložce se objevil šupináč s pěknou váhou 14,6 kg. Nálada se okamžitě zlepšila a my pochopili, co rybám chutná. Byl to Boilies Mastercarp Nahnilý krab a to se nám vyplatilo. Od půlnoci do 3 ráno byli chyceni tři kapři od 3 do 4,5 kg. Záběry byly pravidelné každou hodinu. Ještě téže noci jsem měl jeden záběr, na který budu dlouho vzpomínat. Po zdolání se nám na podložce ukázal nádherný lysec. Váha ukazovala 14 kg a byl to vážně moc pěkný exemplář.
Chytil_team_UA_2016_003
Další den nám přinesl 6 ryb, od 3 do 5 kg. Byla to hezká rybačka a my byli maximálně spokojeni, ale věřili jsme, že přijde ještě něco hezkýho. A taky přišlo. Krátce po poledni můj signalizátor oznámil záběr. Byla to neskutečná jízda a já pochopil, že je to něco většího. Po krátkém, ale výživném boji jsem ven vytáhl nádhernou rybu. Byl to nádherně zbarvený lysec řádkáč s obrovskýma šupinama a vahou 12 kg! Po focení s takovým krasavcem jsme ho rychle pustili zpátky do vody. Během zbytku dne jsme chytli ještě pár menších kaprů a večer sbalili věci a jeli domů.
Chytil_team_UA_2016_004

Chytil_team_UA_2016_005
S první výpravou jsme velmi spokojeni a hlavně s naším výběrem krmení, díky kterému se nám podařilo chytit tolik krásných ryb. ‚Nahniláč the best!‘

Andrej Kukovenko

Chytil team Ukrajina