Konečně na Moravě

Po dvou delších výpravách na D5 jsem usoudil, že je třeba změnit revír a odpočinout si od toho adrenalinu a strachu o povolenku … Proto jsem si naplánoval pět krátkých, několikahodinových výprav na řeku Moravu a hned čtyři výpravy byly úspěšnější, než poslední roky na Mlýnech.

robin_morava_2016_001

Už se docela ochladilo a to je ten správný signál, že se ryby začnou ve velkém krmit. Vytipované místo jsem si dva dny chystal pouze boilím a peletami, a vůbec jsem nešetřil.

robin_morava_2016_002

Vyházel jsem téměř všechny zásoby a nakonec jsem zjistil, že ve vodě skončilo nějakých 8 kg krmení. Pak po příjezdu jen pár kuliček do PVA na jeden prut CHIMÉRA RED, na druhý PitBull Squid a šup do vody.

Takto se to opakovalo pět dnů po sobě jen s tím rozdílem, že CHIMÉRA RED byla jasnou volbou a druhý prut byl testovací (vystřídalo se na něm snad všechno možné). Do té doby jsem si myslel, že když se ryba futruje, tak sežere úplně všechno. CHIMÉRA RED mně přesvědčila o opaku … Za 5 dnů se mně podařilo vytáhnout osm kaprů o váze 10 – 12 kg (všichni jako kdyby byli jedna rodina, úplně stejní) a všechno na již zmiňovanou Chiméru RED, ostatní kuličky jim prostě nechutnaly.

Chiméra RED má teď u mne zvláštní místo a nedovedu si představit, že bych šel ještě někdy na Moravu bez tohoto „zabijáka“.

Robin K.