Poslední kapři za svobodna

Ahoj,

V době, kdy píšu tyhle řádky, jsem již několik dní šťastně pod pantoflem. Ale ještě než proběhla ta velká sláva, tak jsem si vzal v práci dovolenou a strávil tři noci u vody.

untitled-3

Bohužel téměř po celou dobu bylo slunečno a vysoké teploty, takže se rybám přes den vůbec nechtělo. Zkoušel jsem i mnou neoblíbený Zig Rig, ale ani ten neslavil úspěch. Jediná doba, kdy bylo možné ulovit kapra, bylo v rozmezí od setmění do půlnoci. Tuto dobu se mi podařilo využít a hned první večer jsem chytil dva kapry 12 a 14kg.

untitled-7

Druhý večer se do podběráku podívala další čtrnáctka a jeden dorostenec.  Následující den se mi konečně podařilo chytit kapra i za světla, sice to byl kapr okolo 10 kg, ale nevěřili byste, jak jsem byl rád, že jsem něco ulovil i přes den. I když už mám všechny rutinní záležitosti, jako je vážení, focení apod. zažité i potmě, tak přece jen za světla je to vždy o něco příjemnější.

untitled-15

Poslední večer přijelo více rybářů, kteří chytali docela blízko mě, a tak pravděpodobně kvůli více vlascům ve vodě byly ryby opatrnější a nikdo nic nechytil. Na krmení jsem měl s sebou boilies Pitbull Krill a MasterCarp Robin Red.

b-5

Doufám, že ryby mi budou brát minimálně stejně dobře i po svatbě.

Dalibor