Užitečné rady, když je u vody plno rybářů

Ahoj všichni, na konci letních prázdnin jsem navštívil jednu soukromou vodu. Tento revír rád navštěvuji spíše na podzim, protože v letních měsících je tu doslova obsypáno rybáři. V tomto článku bych se s vámi rád podělil o tipy, které mě na této výpravě dopomohly k úspěchům. V první řadě jsem přemýšlel, jak se odlišit od ostatních. Toto je podle mého názoru jedna z nejdůležitějších věcí na takových vodách. Neříkám, že tyto rady každému přinesou vysněného kapra, ale za pokus to stojí!

 1) Menší průměry boilies
Každý většinou v letních měsících chytá na větší průměry boilies. Hodně velkých kaprů jsem vytáhl jen na 15 mm plovoucí kuličku. Ze svých zkušeností vím, že když jsou malé ryby při chuti, tak stejně dvě 24 mm kuličky nepomůžou. Když tohle někdo tvrdí, tak nezažil malé kapry ve „žrací mánii“, proto rád volím malé nástrahy jak pod háček, tak ke krmení.
 2) Dál od lidí
Mám rád svůj klid. Když je možnost, vzdaluji se s výbavou co nejdál od rybářů. Větší kapři navštěvují tato místa, protože nevedou tak často do vody vlasce a podél břehů je větší klid.
 3) Backleady
Důležitou věci jsou zadní olova neboli „backleady“. Tato věc nikdy nechybí v mě výbavě. Jak jsem zmiňoval, je potřeba, aby kapři měli na místech vetší klid. Backlead srovná vlasec hezky ke dnu a pro rybu je téměř neviditelný. Další výhoda je při zdolávání, mám přece nahozený další prut. Vlasec leží u dna a ryba se do něho s menší pravděpodobností zamotá.
 4) Návazce
Při klasickém chytání používám většinou buď ztuženou šňůrku a nebo obyčejnou – nepotahovanou. Tentokrát jsem chtěl zkusit trochu něco odlišného. Zvolil jsem tedy klasický fluorocarbon, tento materiál velmi dobře kopíruje dno a je pro rybu téměř neviditelný. Chce to trošku trpělivosti při vázání návazců z tohoto materiálu, ale na to každý přijde.

Mějte se fajn. Filip