Method feeder na řece Labi díl. III

Zimní kapři

Je 29. prosince, 7:30 hodin ráno a konečně mohu usednout u břehu Labe. Oba pruty nahozeny, místo kávy srkám čaj a čekám na svého prvního zimního čtyřicátníka z řeky. Vlastně jsem přijel s přáním jakékoliv ryby. Hlavně ať je nějaký ten záběr.

To čekání ale nebylo zase tak dlouhé a do necelé hodiny držím svoji první rybu. Žádný čtyřicátník, jak jsem předpokládal. Dvě peletky velikosti 8 mm, schované v krmítku si na dně našel krásně zbarvený kulatý lysec. Veliká radost a úsměv „od ucha k uchu“, co to šlo. Jeho velikost, ani hmotnost sice není nikterak výjimečná, ale i tak jsem už teď velmi spokojen.

Po této krásné rybě si užívám ještě další, leč menší kapříky. Po zaseknutí každý z těchto prcků okamžitě míří pod větev, položenou před břehem a snaží se vše ještě dramatizovat. Chvilka kličkování a stejně jsou venku 🙂 Klidné, občas slunné počasí dělá tento den ještě příjemnější.

Kamil_K_3_dil_na_Labi_2017_003
Mám další, téměř letní záběr. Myslím tím krásnou, trochu pomalou hokejku i s cinkáním brzdy navijáku, kterou mi roztočil poslední šupík tohoto roku. Řeka se se mnou krásně rozloučila a jak říká můj kamarád: „Děkuji paní vodníkové „.

Kamil K.