Jarní pupkobraní

Zdravím všechny slušné rybáře,

po úspěšném začátku sezony, kterou jsem zahájil šesti denním cestování po dvou řekách, jsem musel zpět do reality a na ryby jsem se dostal jen výjimečně. Svoje další vycházky jsem směřoval na stojáky, kde jsem se těšil až konečně vyzkouším nové odhozové pruty EXTREMITY ROD 12 FT, 3,5 LB.

Na první pohled mě uchvátili, teď jen jestli budou dobře házet a jak se budou chovat při zdolávačce. Měl jsem štěstí, při první vycházce s těmito pruty jsem pokřtil oba dva.

Házel jsem na dálku 118 metrů a s 24mm boiliesem jsem tuto hranici hravě zvládnul, i když foukal vítr. Zdolal jsem dva kapry jednoho většího, jednoho menšího takže jsem hned mohl porovnat akci. Byl jsem mile překvapený, pruty pěkně pracují, nejsou to žádné tyčky k rajčatům, pracuje spíše horní půlka prutu, což prutu při zdolávání svědčí a pří nahazování tužší páteř, to je přesně to, co od prutu na odhoz vyžaduji.

Další dvě vycházky jsem podnikl ihned potom a stejná taktika mi přinášela další a další záběry, i když okolní rybáři defakto nechytali. Ke klasice skunkovi, kterého ho používám úplně všude, jsem začal používat seabomb a musím říct, že to je pro mě top produkt číslo dvě. Na jeden prut skunk 24mm na druhý prut seabomb 24mm a když chodí záběry na oba dva pruty, nemůže být nic lepšího než když víte, že oběma boiliesům můžete věřit.

Letos, je to s vycházkami na moje poměry velice slabé, na další vycházku jsem na jeden večer dostal asi za týden, se stejnou taktikou jako minule, která mi opět přinesla dva kapry, jednoho menšího lysce a následně už lysce, který  chtěl skončit na fotce, ale zrovna když jsem ho podebral začalo tak pršet, tak jsem mu dal pusinku a pustil ho ihned zpět. Byl jsem v klidu, protože jsem věděl, že za pár dní máme naplánovanou další výpravu s kamarádem Kubou.

Ten přijel v sobotu v noci, kterou jsem nestrávili u vody, ale na oslavě kamaráda a na ryby vyrazili až v neděli po obědě. Já měl bohužel na tuto výpravu jenom tři noci, ale to se nedá nic dělat. Po dlouhém hledání místa, jsme se odpoledne konečně usadili, nachystali spombovací pruty a krmili a krmili. Rozhodli jsme se masivně rozkrmit místo a to už první noc přineslo dva záběry, první kapr byl zvláštní v tom, že ho Kuba vytáhl i s hromadou vlasců a olov, které byly zamotané v chuchvalci, takže si myslím, že to, že ho chytl mu zachránilo život.

Bylo jasné že v tomto duchu se ponese zbytek výpravy. Další den už bylo dokonce šest záběrů, naprostá pecka. Mně se čas krátí a je tady můj poslední večer, který přinesl další dva záběry. Podle hovorů s Kubou se mu daří chytat další a další kapry, no posuďte sami podle fotek jak se Nám dařilo….

Rosťa Krumpholz