Trpělivost záběry přináší!

Na první další letošní výpravu jsem se vydal na větší svazovou vodu. Teploty se už pohybovaly kolem dvaceti stupňů a to je přijatelná teplota jak pro kapry, tak i rybáře. S sebou jsem si tentokrát vezl krmné boilies (50% Fish bez esencí), na které jsem následně i chytal.

Po vybalení všeho potřebného následovala dobrá káva, při níž jsem se snažil pozorovat vodní hladinu, jestli se někde nějaký kapr neukáže. Hodně ryb se ukazovalo kousek od břehu, tam také putovala moje první montáž z klasické svlékací šňůrky.

Druhé místo jsem měl vytipované z předchozích vycházek. Byl to čistý písčitý flek v hloubce 3 m, mezi hustým porostem trav. Celý první den i noc jsem byl úplně bez kontaktu. To mi vůbec nevadilo, užíval jsem si ten pocit, že můžu být na rybách déle, než jeden den nebo jen víkend. Místům jsem tedy věřil a nic neměnil. Druhý den i noc bez záběru…

To už bylo divné, ale nechtěl jsem nic měnit, místa byla nakrmená a nechtěl jsem ryby zbytečně plašit. Třetí den ráno to ale přišlo! Krásná jízda mě vytáhla ze spacáku. Zvedám prut plný adrenalinu a začínám kapra zdolávat. Byl to opravdu dlouhý souboj, ale všechno klaplo a já se mohl hned po ránu radovat z prvního kapra 8 kg. Tato ryba odstartovala pěknou sérii záběrů.

Občas jsem měl problém mít najednou dva pruty ve vodě. Byl ale problém s malými rybami, které si prostě zobnou i dvě 24mm koule…  Ale to ke kaprařině patří, i přes tyto hladovce se mi povedly pěkné ryby. Z této série bych rád vyzdvihl kapra 12kg, kterého si hodně cením. Povedlo se mi i pár ryb kolem 10 -11 kilogramy. Byly mezi nimi i velmi nadějné kusy, které do budoucnosti mohou pořádně narůst.

Užil jsem si tuto jarní vycházku na 100% a snad bude takovýchto více. Buďte trpělivý, věřte tomu, co děláte a ono to klapne!

Ahoj Filip