Příposlech na MAX!

Po 5ti měsíčním chození na slepá ramena řeky Moravy jsem si řekl, že by to chtělo změnu a tak jsem zabrousil na řeku Moravu. V pátek 21. září jsem se po práci tedy sbalil a zajel kousek níže po proudu na jedno místo, které jsem zakrmil halibut peletama a po té jsem na zakrmené místo nahodil.

 

Na jedné montáži sem měl APAČE a na druhé CHIMÉRU RED. Bohužel do půlnoci nepřišel ani pípanec, tak jsem to sbalil a zalezl do bivaku. Natáhnul jsem si budík na 3:50 a šel spát, po probuzení opět nahodil a opět stejné koule. Neodradilo mě to, že jsem byl předešlý den bez záběru a opět jsem věřil, že na tyto koule přijde záběr. Jelikož jsem měl bivak na hrázi a udice důle, byl jsem nucený zapnout si příposlech.

 

Ve 4:15 opět uléhám ke spánku, ale 10:05 mne budí příposlech a myslím, že nejenom mě, ale i celou dědinu poblíž, jelikož když spím, můžou vedle mě střílet z tanku, takže musím mít volume na příposlechu na MAX! Strhávám ze sebe spacák i přes skřípot zubů na zipu a vybíhám z bivaku a zasekávám. Udica se prohýbá a začíná nekonečný boj. Po 10ti minutách se mi u břehu ukazuje kapr, o kterém vím, že pokud ho dostanu do podběráku, bude to můj osobní rekord na svazovce jak v délce, tak ve váze.

Onek_osobak_2018_003

Když se mi ho podařilo dostat do podběráku, oddychuju si a jdu s kaprem spokojeně na podložku. Vytahuju háček a zjištuju, že se mu zachtělo APAČE. Poleju ho vodou a jdu na měření, metr ukazuje délka 93cm. Jsem radostí bez sebe. Po té ho dávám do vážícího saku, zvedám a na váze se objeví číslo – 15,99 kg. Po odečtení saku mě vychází čistá váha 15,1 kg.

Onek_osobak_2018_002

Pak proběhne focení a pouštění kapříka z5 na svobodu. Záběru jsem se do konce soboty nedočkal a ani v nedělu nebyli kapříci při chuti. Dopoledne to balím a říkám si: „jelikož je v pátek státní svátek, ve čtvrtek po práci mě tu máte zase kluci jedni šupinatí“. Následoval docela smutný příběh (co se týče závistivců), ale s dobrým koncem (co se týče úlovků), ale ten vám napíšu příští týden.

 

LOVU ZDAR! Oněk