Další osobák z řeky Moravy!

Čaute Chytiláci!

Ani nevíte, jak natěšený jsem byl na podzimní část sezóny. Sice si člověk slunka moc neužije, ale pro mě je to ideální počasí na kaprařinu. Každý volný den jsem sbalil pruty a vyrazil k řece Moravě, od které naštěstí nebydlím až tak daleko. Chtěl jsem vyzkoušet jedno místo, a tak jsem si ho vždy dopředu pečlivě zakrmoval. K tomu patří i hledání ideálních povětrnostních podmínek, a protože podzim není vždy přívětivý, brával jsem s sebou i bivak jako úkryt před zimou, větrem a deštěm.

Patrik_podzim_Morava_2018_004

Poprvé jsem na místo vyrazil po návratu ze zahraničí. Únavou se mi klížily oči, ale rybaření je přeci nejlepší relax, tak proč ne? Z úvah a klimbání mě vytrhl zvuk pípáku a s ním zmizela i již zmiňovaná ospalost. Vyběhl jsem, zdvihl prut a pak už to byla jedna velká přetahovaná. Po chvíli jsem zdolal lysce, který měřil 84 cm a vážil 14,43 kg ( bohužel nemám fotografii ). V tu dobu to byl můj největší kapr této sezóny. To jsem ale ještě netušil, co přijde …

Patrik_podzim_Morava_2018_003

Na druhý den jsem (tentokrát již plný elánu a motivace) vyrazil zas. Místo jsem neměnil, protože jsem věřil, že sem konečně po dlouhé době narazil na místo, kde se mi bude dařit. Vyplatilo se! Ten den se mi povedlo ulovit krásného šupináče. Dával si sice na čas, zabral až o půl páté odpoledne, ale měřil 86 cm a vážil 11,92 kg. Řeknu vám, začínalo se mi tam fakt líbit.

Patrik_podzim_Morava_2018_002

Znovu jsem se tam vypravil o týden později na dva dny. Při příchodu na místo byla ještě hustá mlha, měl jsem radost, takové počasí mám na ryby rád. Proběhla ranní rybářská rutina – rozdělání bivaku, příprava návazců, nahození, zakrmení. Vždyťo to znáte. *Pípíp* ozvalo se dopoledne okolo 10:30 z pravého pípáku, a hned po zaseknutí jsem měl plné ruce práce, abych ho udržel tak, jak chci. To poslední, co jsem chtěl bylo, aby mi to někde „ufiknul“. Ale naštěstí se brzy unavil, a u břehu se ukázalo velké baňaté tělo pěkného lysce. Ten měl 91 cm a 15,20 kg. A tak jsem se znovu překonal. Po necelých dvou hodinách se zase rozpípal pravý prut a tentokrát se povedl chytit šupináč o délce 96,5 cm a váze 15,18 kg!

Patrik_podzim_Morava_2018_005

Na druhý den probíhalo všechno tak, jako předchozí dny. Dopoledne bylo překvapivě klidné a pruty se ani nehnuly. Nakonec jsem to nevydržel a pruty přehodil. Netrvalo dlouho a ukázalo se to jako správné rozhodnutí. Pronikavý zvuk pípání na sebe nenechal dlouho čekat a tentokrát ta zdolávačka stála za to, nakonec jsem za ním musel jít pár metrů podél břehu, protože tohle prostě nechcete urvat. 😀 Ulevilo se mi, že už kaprovi došly síly a já ho vytáhl na břeh. Teda … byla to pořádná fuška. Zdvihl jsem ho na váze a číslo se zastavilo na 16,18 kg. Tak tenhle šupináč se se svými 98 cm povedl. Osobák!

Patrik_podzim_Morava_2018_007

Musím vám říct, tyhle kousky dají člověku tu správnou motivaci a chuť. A když pak pozorujete, jak při vypuštění do vody mávnou ocasní ploutví a zmizí zpět pod hladinu, to je pocit k nezaplacení.

Patrik_podzim_Morava_2018_006

Jinak všechny ryby z těchto výprav byly chyceny na boilies PITBULL SUPER FISH Nahnilý krab.

Patrik