Stačí chvilka a na správném místě …

Moje letošní prázdninová výprava směřovala na dvě svazové vody. Na každou z nich jsem měl vytyčených pět dní. První cesta vedla k většímu jezeru, které je dost mělké, pod hladinou se nachází hodně kořenů a potopených stromů, se zdoláváním to tedy byla spíše loterie. Měl jsem předem vytipované místo, před kterým se nacházela velká plocha mělké vody. Ta mi dopomohla k tomu, že jsem mohl docela daleko brodit a svou montáž dostat co nejdále na hlubší vodu. První, co do vody ale letělo, byl vetší zákrm do prostoru.

Filip_prazdniny_2018_010

Hned potom následovaly montáže, na které jsem použil pop-up scopex. Vše bylo připraveno a já si užíval pohled na nahozené pruty a teplé letní počasí. První den byl úplně bez kontaktu, místům jsem na 100% věřil, proto jsem pořád dokrmoval. Druhý den začal foukat prudký vítr s deštěm, v tom se rozjel levý prut, chvilka boje a já podebírám menšího kapra. Byl jsem rád, že se na místě něco děje.

Filip_prazdniny_2018_006

Dokrmeno, nahozeno, připraveno na další záběr! Do konce dne přišlo ještě pár menších ryb. Přemýšlel jsem, jak vyselektovat tyto nenažrance. Zkusil jsem tedy méně krmit a montáže házet dále od krmného místa. Tato taktika mi přinesla úspěchy i v minulých vycházkách. Třetí den přišlo zase prudké oteplení, večer ve spacáku jsem se nemohl ani hnout, tak si každý dokáže představit, jaké bylo horko.  Záběr bohužel nepřišel…

Čtvrtý den vstávám velmi brzy a pozoruji krásný východ slunce. V hlavě mi probíhala myšlenka, jak by bylo krásné v tento moment dostat záběr. Myšlenka se stala skutečností a já si mohl vychutnat krásný souboj, kapra se podařilo podebrat, pár fotek a šup tam s ním zpátky. Do konce dne byl pořád problém s menšími rybami. Nastal poslední den a balení… Každý určitě zná ten nepříjemný pocit vše balit. Mě ale hnalo dopředu to, že mě čekalo dalších pět dní na jiné vodě.

Filip_prazdniny_2018_001

 

Při balení ale přichází razantní jízda! Od začátku ryba vypadala lépe. Taky to tak bylo, kapra jsem se štěstím podebral a mohlo následovat focení s krásným lyscem přes 10 kg. Odjížděl jsem s úsměvem na tváři. Přesun jsem podnikl na úplně odlišnou vodu – menší rybníček a chytání tak jak se říká “pod nohama“. Vše znovu rozbalit a rychle nástrahy do vody. Jak jsem psal výše, zvolil jsem úplně odlišnou taktiku. Montáže jsem jen zhoupnul pár metrů od břehu a zasypal hrstkou boilies. Tuto vycházku jsem bohužel musel zkrátit pouze na tři dny a tak nebylo času nazbyt. Všemu jsem se chtěl plně věnovat!

Filip_prazdniny_2018_012

První jízda přichází druhý den nad ránem a to doslova pořádná jízda – prut se vymrštil z vidliček a už letěl do vody. Kapra jsem ale zdolal, byl to šupináč kolem deseti kilogramů. Pěkný začátek, který se vyvíjel lépe a lépe. Přes den jsem ještě zdolal krásného lysce s rozházenými šupinami.  Třetí den ráno mě probouzí opět záběr a tak si poslední ráno hrozně užívám. Kapra jsem dostal na podložku a vzápětí další záběr! Obě ryby mám na břehu –  šupináči 10 a 11 kilogramů. Vše jsem začínal pomalu balit, ale nakonec ještě  jeden záběr!

Rozlučka v podobě super souboje a kapra s obrovskou ocasní ploutví stála za to. Občas u vody nemusíte strávit týden, stačí chvilka na správném místě.

Filip_prazdniny_2018_004

 

Mějte se fajn Filip