Chvilka pod Pálavou

Ahoj Chytiláci,

Letos jsem těm rybám moc nedal, měl jsem rodinné povinnosti, ale jak to šlo, už jsme plánoval nějaký malý výlet pod bivak.

V září jsem se konečně vypravil na jezera pod Pálavou, vzal našeho psa Tobyho a hledal vhodné místo. Jenže letos bylo všude tolik trávy pod hladinou, bylo nutné i vyjet dál od břehu, abych si omrknul, kam vlastně nahodit …

Bylo vedro, potřeboval jsem si odpočinout, tak mě ani nevadilo, že jsem byl 2 dny bez záběru. Dám jim ještě jednu noc, nástrahy jsem neměnil (PitBull Superfish – Nahnilý krab 24mm + pop up Tuňák kukuřice Ian Russel).

Večer kolem 19:00 hodiny mě vibrační příposlech dává najevo, že se něco děje. Bojovník na druhé straně si bere metry silonu, ale po chvíli tah ustává a „visím natvrdo“. Nezbývá než skočit do člunu a pádlovat směrem, který ukazuje našponovaná struna.

Ta míří do velkého trsu trávy, opatrně odhazuji kousek po kousku, až zahlédnu tělo kapra, vše natáhnu druhou rukou do podběráku a až v lodi vidím, že zase tak malý není.

Naměřím mu 90 cm a navážím 12,8 kg, dlouhán, ale zasloužený. Kapra jsem pustil, můj Toby začal plavat za ním, skočil jsem znovu do lodi a jel si pro druhý úlovek, než Tobymu dojdou síly …. vše dopadlo dobře.

Příště se ozvu s dalšími úlovky.

Mirek Tůma (Carpmiro)