Bratři Bařinovi a jejich první letošní výprava

Ahoj,

konečně se nám letos podařilo s Petrem vypravit k vodě na vícedenní výpravu. Naší první akci jsme naplánovali společně se svými pracovními kolegy Matějem a Michaelem. Zvolili jsme pískovnu, kde se nachází větší množství menších kaprů, a tak jsme všichni pevně doufali, že se budeme dobře bavit u většího množství záběrů. Při příjezdu na lovná místa nám parta končících rybářů sdělila, že udělali jen několik málo ryb a některá místa nešla téměř vůbec. Skvělé krmení od CHYTILA nás ale opět podrželo, a nakonec počet záběrů zcela předčil naše očekávání. Za tři dny lovu se nám podařilo udělat více než sto záběrů!

Já na prvním prutu zkoušel methodmix mušle/ryba a pod háček čerstvou mraženku Mléčná kukuřice. S tímto prutem jsem postupně pochytával místa poblíž břehu. Druhý prut jsem rozkrmil na volné vodě PitBullem s AMK Oliheň. Překvapivě více záběrů bylo na PitBulla, a tak jsem druhý den methodmix zrušil, prut překopal na mraženku Kořeněný tuňák. Poté se mi počet záběrů téměř vyrovnal a já ulovil něco přes třicet kaprů do 10 kg. Stále jsem ale přemýšlel, jak zdolat nějakého místního velikána. Poslední večer, v době, kdy jsem neměl tolik záběrů, jsem si při kontrole prutů všiml několika kaprů, jak přímo pod břehem hledají potravu. Proto jsem prut s Pitbullem stáhnul a zhoupnul zhruba 2 m od břehu. Tento nápad se mi vyplatil a já během dvou hodin zdolal dva nejtěžší kapry výpravy s váhou přes 10 kg.

Petr měl místo s rozlehlejší plochou. Proto první den déle hledal to správné loviště. Nakonec rozkrmil na volné vodě PitBullem místo s hloubkou kolem 6 metrů a pod háček zkoušel PitBulla s AMK Oliheň, který dipoval turbodipem Brusinka. Druhý prut házel poblíž spadlé větve a pod háček dával Kořeněného Tuňáka s AMK Česnek, který dipoval turbodipem Játra. I jemu se obě místa slušně rozjela a zdolal jen o něco méně ryb než já.

Krásné rybaření, plné krásných ryb jsme si užili na jedničku. Jsem moc rád, že máme zase na co vzpomínat, protože jsem přesvědčen, že tato výprava byla počtem záběrů naprosto výjimečná. Moc děkuji za skvělou společnost našim dvěma pracovním kolegům a těším se na další společnou akci.

PS: rukavice máme na rukou z toho důvodu, že trpíme na atopický ekzém 🙁

// za ppcarp Pavel Bařina

www.ppcarp.cz