Prázdninový víkend na Labi

Po delší době jsem se vydal na moji oblíbenou řeku Labe, tentokrát s kamarádem Jirkou. Lovné místo jsem si zajel v týdnu lehce předkrmit a udělal jsem moc dobře. V pátek odpoledne po příjezdu k vodě jsem vše vybalil a začal rybařit. Boilies jsem použil (na chytání i krmení ) Famózní švestku a Oliheň (PitBull Krill) ve velikosti 24mm na dno.

První záběr na sebe nenechal dlouho čekat, jednalo se o padák a po záseku jsem rybu na prutě necítil. Tento problém se opakoval do večera ještě 4x a já propadal panice. Nakonec jsem však přišel problému na kloub – velmi často na řekách chytám na odpadávací olova (180g) a rybu zdolávám bez olova, tentokrát pomohlo změnit závěsku na pevno a chytat na olovo s gramáží 140 g. Další záběr už jsem proměnil a vytáhl menšího kapříka.

V sobotu ráno jsem si moje místo opět zakrmil a záběry opět přišly velmi brzy. Nejdříve se na břeh podíval lysec 85cm a poté krásně zbarvený dvojbarevný kapr o délce 87cm a váze 14,6 kg!

Kolega Jirka neměl na kapry štěstí a tak zkoušel sumce. Po sérii menších sumců okolo metru, ulovil pěkného fouska 135cm. To mě velmi navnadilo a i já se pokusil chytit nějakého sumíka. Do večera jsem měl dva záběry. Prvního jsem nedokázal zaseknout, ale u druhého jsem se už nemýlil. Krásné zdolávání, které vygradovalo sumíkem o velikosti 117cm.

V neděli ráno jsem musel vše zabalit velmi brzy a vyrazit k domovu, přesto se mi ještě povedlo chytit dalšího krásného šupíka 85cm. Rybolov jsem si velmi užil a zároveň jsem se navnadil na další plánovanou výpravu, tentokrát na slovinské jezero Bled.

Michal S.