O nás

Dobrý den vážení zákazníci a čtenáři,

právě se nacházíte na oficiální stránce firmy Chytil. Firmu jsme založili v roce 2000 s tím, že jsme přišli na trh s řadou návnad a nástrah pro rybáře všeho druhu. Naše hlavní zaměření bylo na lovce kaprů, jak klasických „kaprařů“ lovících převážně na boilies, tak ve značné míře i rybářů „klasických“ lovících např. s krmítkem. Začátky nebyly vůbec jednoduché. Většinu produktů jsme vyráběli doma v kuchyni, jak si jistě dokážete představit ty vůně, nic příjemného. Nicméně čas plynul, naše postřehy a zkušenosti se neustále rozvíjely a s tím souvisel také další rozvoj firmy. Už bylo nutné začít s opravdovou výrobou v nějaké provozovně a tak se také stalo. Poptávka o výrobky rostla nejen ze strany samotných rybářů, ale také ze strany prodejen s rybářskými potřebami. Proto jsme se rozhodli, že založíme přímý rozvoz zboží do prodejen. Podařilo se nám zařídit stálé zásobování rybářských prodejen prakticky po celé České republice i Slovensku, které funguje do dnes. V České republice máme dva obchodní zástupce v Čechách,jednoho na Moravě a každý má svůj vlastní sklad, ze kterého po celý rok zásobuje obchody ve své oblasti. Produktů, které rozvážíme, je dnes už téměř 200. Sortiment se každý rok rozrůstal nejen o naše výrobky, ale pustili jsme se také do distribuce zahraničních značek v České republice a na Slovensku.

Začalo to spoluprací s Italskou firmou Sarfix, specializující se na krmení v oblasti feederu a plavané. Vyráběli také různé doplňky, pruty a další potřebné věci pro lov na feeder a plavanou. Nicméně společnost Sarfix během pár let zanikla a tím skončilo také slibně rozjeté působení této značky v České republice.

Další spolupráce v oblasti krmení bylo Maďarské krmení MMX. Nabízeli krmení na naše poměry vysoké kvality a příznivé ceny. Nicméně tato cesta se také neukázala úplně správná a postupně se i krmení MMX z Českého trhu vytratilo.

V Česku od samého začátku lovu na boilies působila Německá firma TOP SECRET,ale poté na pár let z trhu zmizela což byla zase příležitost pro nás a my jsme vrátili Top Secret na náš trh. Spolupráce běžela několik let a Český trh se vyvíjel dál. Bohužel produkty této Německé značky zůstaly tam, kde byly v začátcích. Poptávka klesala a tak jsme víceméně spolupráci s touto značkou velmi omezili na pár produktů, po kterých je zde poptávka a jsou originální.

Velmi důležitým krokem pro rozvoj firmy se ukázala být nová spolupráce s korporací firem Preston, Korum, Sonubaits a Avid Carp z Anglie. Firmy nabízejí ucelený sortiment pro lovce na feeder, plavanou, kaprařinu, přívlač a i klasické rybáře. Zakládají si na kvalitě a originalitě svých výrobků. Poptávka po tomto sortimentu je v České republice rok od roku vyšší, což značí kvalitu výrobků.

V průběhu těchto let jsme také více pronikli do produktů pro rybáře lovící na plavanou. Splávky Maďarské firmy Cralusso jsou známé po celém světě a jejich distribuce v České republice je naší záležitostí také již mnoho let.

Sklady na tolik produktů vyžadují určité prostory, proto se firma v roce 2004 znovu stěhovala a do současnosti se nachází ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Je zde umístěna výroba veškerých produktů Chytil, prodejna všech produktů, sklady produktů výše zmíněných firem. Máme také určitá externí pracoviště, která slouží zejména pro výrobu jistých základních surovin atd.

Dnešní moderní doba je dobou internetu, ani v tomto směru nechceme být pozadu. V roce 2015 jsme spustili tento nový moderní e-shop, kde jsou k vidění veškeré produkty, které nabízíme. Nakupovat zde může jak klasický rybář, tak také obchodník. Povinností dnešní doby jsou stránky na sociálních sítích, takže doporučujeme sledovat naši stránku na Facebooku, kde se vždy dozvíte o všem aktuálním. Vznikl také Chytil- Magazín, kde se rybáři dočtou o úlovcích na naše nástrahy, objevují se tam recence výrobků, videa, různé tipy a triky.

Pochopitelnou fází rozvoje firmy je také reklama. Od začátku každoročně vydáváme katalog výrobků, podařilo se nám několik vydání rybářských novin. Nejlepší reklamou je pochopitelně to, že výrobky dopomůžou rybáři k úlovku. Podporujeme také různé rybářské závody, mládež a nejrůznější akce kde poskytujeme sponzorské dary.

Od začátku vzniku naší, dá se říci, rodinné firmy si zakládáme hlavně na kvalitě výrobků za příznivou cenu pro všechny. Snažíme se uspokojit naprosto všechny rybáře a obchodníky, aby si zde každý našel to co hledá a co mu zpříjemní chvíle klidu a odpočinku na rybách.

Vaše úspěchy jsou i našimi úspěchy.

Pavel Šustr M.A.