Klubová pískovna – květen 2020

Ahoj Chytiláci,

po kratších labských vycházkách jsme v první půlce května vyrazili, na 3 dny, na klubovou pískovnu.  I když se věnujeme téměř výhradně svazovým revírům, tak právě tato klubová pískovna pro nás byla zajímavou výzvou, protože zde není takové množství kaprů a není vyjímkou, že se zde za několik dní neuloví jediný. No a protože právě tyto okolnosti nám svazový revír plně nahradily, rozhodli jsme se tuto výzvu přijmout.

S Pavlem jsme si vybrali místo na západním konci pískovny, kde bylo dno velmi členité a hloubka se zde pohybovala od 4 až do 10 metrů. Zároveň je zde pískovna nejužší a nabízí zde možnost pokládat montáže do jakési zátoky. Přestože rybář před námi chytil na našem místě za 3 dny lovu jediného kapra, tak jsme plní optimismu nahodili naše pruty a věřili, že zde ulovíme nějakého kapřího velikána.

No a hned po dvou hodinách od prvního náhozu jsem dostal brutální jízdu na pravý prut ze „zátoky“, který jsem rozkrmil, stejně jako Pavel, partiklem (kukuřice, řepka) a Krmným boiliesem Fish 50% od CHYTILA. Po krásném souboji mi Pavel podebírá prvního letošního kapra. Ihned po podebrání jsem tušil, že máme v podběráku kapra 15 kg+. Po vážení se má domněnka potvrdila. Mohutný šupináč 102 cm, který vážil 18 kg, mi VYLEPŠIL MŮJ OSOBNÍ REKORD z klubových revírů. Šupoš se nechal zlákat na 20 mm boilí PitBull Super Fish s AMK Oliheň. Ani nestíhám vstřebat tu obrovskou radost a dostávám záběr i na levý prut, který jsem nahodil jen kousek od břehu, též zakrmený partiklem, a krmkou od Chytila, kterou ještě vždy posiluji boosterem Chiméra RED. Když jsem i tohoto kapra dostal do podběráku, byl jsem štěstím bez sebe. „Jednoznačně máme v podběráku druhého kapra 15 kg+“ říkám Pavlovi. Šupináč 96 cm vážil 17 kg a nechal se zlákat na 20 mm kuličku Kořeněného Tuňáka s AMK česnek. Neuvěřitelný double, který rozjel opravdu vydařenou výpravu.


Ve stejný den ještě chytám dalšího obra, opět na PitBulla Super Fish, lysce 91 cm a 17,2 kg. I další dny jsem pokračoval s pravidelnými záběry a kaprům evidentně Chytilácké dobrůtky šmakovaly. Nakonec jsem za 72 hodin lovu nachytal celkem 13 kaprů, z nichž 7 vážilo více jak 10 kg, a o jednoho jsem přišel při podebírání.

O něco méně úspěšný byl brácha Pavel. Přestože měl téměř stejný počet záběrů jako já, tak se mu nedařilo kapry zdolat. I když měnil návazce a zkoušel všechno možné, pořád to nepomáhalo. Asi to bylo hranou, za kterou Pavel chytal, protože se dno v jeho lovném místě svažovalo z 6m až do 10m. Byla to velká škola a nepamatuju si, že bychom něco podobného někdy zažili. Naštěstí jsme jeden tým a vždy si pomůžeme a tak jsme společně vymysleli změnu taktiky, která byla především ve změně místa a i Pavel tak mohl pózovat před objektivem s krásnými kapry 10 kg+. Pavel zvolil na jeden prut testované boilie 2S a na druhý prut dal jednu z našich nejoblíbenějších kuliček, tedy PitBull Super Fish s olihní. Nakonec úspěšně zdolal 4 krásné kapry s váhou vždy nad 10 kg. Největší kapr měřil 89 cm a vážil 13,5kg a nechal se zlákat právě na 2S, 20 mm kuličku.

Navzdory špatným zprávám od rybářů před námi, se nám výprava vydařila na výbornou a my už se zase těšíme na naše milované „Labíčko“ 🙂

Petrův a Pavlův zdar

Kluci Bařinovi