Půlden „někdy“ stáčí

Času na ryby mám asi jako většina z vás, tedy velmi málo, ale snažím se využít každou volnou chvíli a vyrazit k vodě, i když třeba jen na pár hodin. Tentokrát jsem využil dvanáctihodinové mezírky mezi směnami, sbalil jsem nejdůležitější věci, psa pod paži a hurá k vodě.

Filip_kratka_vychazka_2017_001Vybral jsem si na tuto rychlovku jednu malinkou svazovku. Věřil jsem, že bych v tomto krátkém časovém úseku mohl docílit záběru rychleji, než na nějaké větší vodě. Bohatě mi na této výpravě postačilo malé 250-ti gramové balení Kořeněného tuňáka (česnek/asa).

Filip_kratka_vychazka_2017_004Z důvodu přesnějšího krmení jsem se rozhodl chytat na oba pruty v blízkosti břehů. Ke každé montáži jsem pohodil pouze pár půlených boilie tuňáka a stejnou kuličku jsem nastražil pod háček spolu s bílou plovkou N-butyric acid od firmy Cralusso.

Filip_kratka_vychazka_2017_005

Za celé odpoledne se kromě brutální bouřky doprovázející silný vítr a krupobití nic zajímavého neodehrálo 🙂  Nevlídné počasí vystřídala tma, vítr se utišil a já si užíval ten klid, to ticho…, hodiny utíkaly.

Filip_kratka_vychazka_2017_002Bylo doslova za pět minut dvanáct, když jsem uslyšel cvrkot pomalu se otáčející cívky mého navijáku. Hlásič zřejmě nezvládl předešlou bouřku 🙂 Po několika minutách podebírám krásně stavěného šupíka s neskutečným kormidlem. Udělám pár fotek a kapřík je zpět ve své domovině a já jdu spát s pocitem štěstí.

Filip_kratka_vychazka_2017_003

Takže neseďte doma a využijte každou příležitost jít na ryby, někdy stačí opravdu jen chvilka.

Filip