Návrat do ráje I. díl

Je tomu přesně rok, kdy jsme si užili pět dnů klidu, přírody a ticha na jednom rybáři opomíjeném revíru v Čechách. Již v té době bylo jasné, že se tam zase vrátíme. Pobyt jsme si letos prodloužili o další den oproti loňské výpravě.

Den první – neděle

V neděli ráno nasedáme do mého Yetiho, který je narvaný k prasknutí, ale znáte to, vše bylo potřeba a nic se nemohlo nechat doma. Máme rádi klid, ale také určitou pohodu u vody. Navíc nás čekalo šest dnů uprostřed lesa, bez přístupu k nějaké civilizaci, takže jsme vyrazili připraveni snad opravdu úplně na všechno. Po poledni jsme dorazili na místo a začal klasický rituál vybalování, rozbalování, krmení a všeho kolem, však to znáte. Kolem třetí hodiny už leží pruty ve vodě a my čekáme na první kontakt s rybou. Ten přichází již kolem sedmé hodiny večer a kdyby jenom jeden. Rozjely se nám dva pruty prakticky současně a začínáme skvělým „doublem“. Start se tedy vydařil na výbornou. Dáváme si steaky a uleháme ke spánku v našem novém rybářském hotelu. Screen House Compact od Avidu jsme si pořídili těsně před touto výpravou, takže měl premiéru. Vynikající obydlí bez jediné chybičky, fakt podařená práce od kluků v Anglii. Zpříjemnil nám pobyt ve všech povětrnostních vlivech, chránil před deštěm, výborně větral v horkých dnech.

Den druhý – pondělí

V noci přichází dva záběry, jeden je kapřík kolem 10 kg a druhý karas snad 50 cm, to jsem snad ještě neviděl, nacpal do sebe 2×20 mm kuličky jakoby nic. Ráno má Karel takový záběr – nezáběr a po urputném boji pod břehem se z toho vyklubal slušný Amur! Krásně stavěný kousek, moc potěšil. Záběrů přišlo přes den více, bohužel nahazujeme montáž do těsné blízkosti zatopených stromů a pár ryb bylo silnějších a dokázalo využít překážek ve svůj prospěch. Jako vždy v průběhu celého týdne nešidíme ani sebe a připravujeme si na jídlo jednu specialitku za druhou, všechno to prokládáme mnoha hodinami spánku – když dovolená, tak dovolená no ne? 🙂

Den třetí – úterý

Top den co se týče počtu záběrů bylo jednoznačně úterý, dopoledne nám dokonce odjely všechny čtyři pruty během půl hodiny. Ovšem problém byl v tom, že síla ryb nebrala konce a z šesti záběrů jsme proměnili jenom dva. Došlo tedy na úpravu koncových sestav, montáží, háčků … museli jsme přitvrdit ve všem a nakonec to přineslo kýžený úspěch. Do konce výpravy nám už unikla pouze jedna ryba, nicméně se změnou počasí také ubylo záběrů. I přes tyto komplikace se nám povedlo na břeh nějakou tu hezkou rybu dostat. Háček Avid Carp WDG vel. 4 a Cralusso Anti Snag vel. 6 byly dostatečně pevné, ostré a držely rybám v tlamkách dokonale.

Den čtvrtý – středa

Ve středu kolem páté hodiny ráno, za dokonalého východu slunce s oparem nad vodou, dostávám naprosto šílenou a nezastavitelnou jízdu na pravý prut. Karp pěkně prověřuje proutek Curvex 3,25 lb a také naviják ACR 12000. Obojí pracuje skvěle, brzda navijáku nemá chybu a prut skvěle tlumí výpady kapra. Souboj nebere konce a my hltáme ten adrenalin a čekáme, co že to bude za tank na druhém konci! Po zdlouhavém boji podebíráme nádherného šupináče. Překrásná zdravá ryba bez jediné chybičky moc potěšila. To jsou přesně ty ryby, které chcete chytit. Neodolal kuličce Chiméry Red 20 mm. Následoval tradiční proces focení a také natočení kratšího videa. Po kvalitní snídani a kávě opět uleháme do „screenu“ a vstřebáváme fajn zážitek. V průběhu dne moc záběrů nebylo, ale další dva kapříci se podařili ulovit.

Bada_kaja_navrat_prvni_dil_2018_021

 

Den pátý – čtvrtek

Přichází změna počasí, vytrvale prší téměř celý den….

 

 

Pokračování v druhém dílu 🙂