Narozeninový dárek

Zdravím na firmu!

Kromě slepých ramen a řeky, kde jsem takřka denně, jsem vyrazil na více než týden do jižních Čech. Jak u mě bývá zvykem, nic není normální.  Při domluvě s kamarádem mi navrhl, ať to vezmu přes Rakousko – už na první pohled mi to přišlo jako úplná blbost – na pohled druhý a rozkopanou D1 jsem nastartoval mapy – pohled třetí – jedu přes Rakousko! Je to jasná volba!

Cesta super, žádné kolony, jen mi po cestě chyběly „Mekáče“. Dorazil jsem brzo ráno, abych obhlédl celou pískovnu, protože z některých břehů se nesmí lovit a také jsem si chtěl vytipovat místa, na kterých budu během týdne lovit a která rozkrmím.  Na prvním místě jsem byl tři dny. První den mi to 4x píplo a vždycky mi zmizela koule. Druhý den jsem zjistil, že mi to žerou raci, třetí den jsem ulovil cca 15 kaprů od 30-55cm.

Na dalším místě jsem byl také tři dny. Střídalo se slunečné počasí s přívalovými dešti, tak to bez bivaku, jen pod širákem, bylo mnohdy zajímavé. Ze dna to takřka nebralo a 90% ryb mi zabralo na zig rig s plovkama od Sonubaits.

Kapři i při změnách počasí spolupracovali, ale drtivá většina kolem 40 cm. Zahlédl jsem pod hladinou i nějaké amury a vyzkoušel zcela profesionální montáž s rohlíkem – bohužel bez úspěchu.

Na třetím místě jsem byl poslední tři dny. Násaďáci brali furt a dalo by se říct, že každý dvacátý kapr měl 10 kg, takže naprostá spokojenost.

Předposlední den výpravy jsem sám, schovaný v lese na břehu velké pískovny, daleko od domova oslavoval narozeniny. Před osmou večerní přišel opět záběr na šestimetrový návazec se zig rigem a plovkou.  Závěs s olůvkem jsem měl už v předním očku a rybu jsem stále nezahlédl, ale bylo mi jasné, že to není další násaďák. Po parádní přetahované a SCI-FI podebrání ryby jsem zdolal svůj narozeninový dárek s váhou téměř 21 kg.

David „Otík“ Katrňák