Filipova druhá prázdninová výprava za kapry

Ahoj,
moje další prázdninová výprava směřovala k břehům svazové vody. Letos se na dovolené do zahraničí přes různá omezení a zákazy nikomu moc nechtělo a tak bylo na březích našich vod opravdu plno. Dlouho jsem vybíral, kam s přítelkyní od pondělí do pátku vyrazit.

Přes víkend nebylo možné najít nějaké místo a proto jsem se rozhodl, že vyjedeme až v pondělí navečer, kdy většinou místní rybáři odcházejí. Vytipované místo, na kterém jsem již v minulosti pochytal pěkné ryby, bylo naštěstí volné. Nachází se daleko od všech, mezi stromy, takže na letní pohodu super. Vše v klidu vybaleno, nebylo kam spěchat, času bylo dost.

Ke krmení jsem tentokrát použil boilies Chiméra Red ve 20mm velikosti a krmné boilies 50% FISH ve 24mm velikosti. Jako další složku krmení jsem zvolil mix řepky s kukuřicí, kterou jsem na místo dopravoval pomocí spombu. Hned první večer se přihnala pořádná bouřka a předpověď na další čtyři dny byla okolo 22°C.

Myslím, že tohle počasí jen dopomohlo k tomu, že se ryby pravidelně krmily na mých místech. První den jsem zdolal pár kaprů, bohužel všechno do padesáti centimetrů. Aktivita malých ryb byla opravdu velká, ale bylo mi jasné, že je jen otázka času, než dorazí větší ryby. Letní počasí má přece jen něco do sebe, v brzkých ranních hodinách je vybíhání k záběru příjemnější, než v podzimních mlhavých ránech a koupání ve vodě taky po dvou dnech potěší.

Následující dny se nesly v pohodové náladě a o záběry nebyla vůbec nouze. Povedly se mi velmi nadějné ryby, z nichž bych vyzdvihl pěkného šupináče lehce přes třináct kilogramů. Od začátku jsem chytal na kuličku Chiméry s malou „popkou scopex“, toto fungovalo celou výpravu a nebyl důvod nic měnit. Užili jsme si letní chytačku a nezbývalo, než se těšit na moje oblíbené roční období a tím je podzim.

Filip