Umístění těsně pod bednou na Ostratě

Zdravím,

jednoho jarního víkendu jsme se zúčastnili závodu na vodní nádrži Ostrata.

byl to náš první letošní závod a zároveň první pod značkou CHYTIL.CZ touto cestou bych chtěl poděkovat za spolupráci.

Nový carp team Chytil ve složení Michal Durďa a Ondra Rezek

Los byl průměrný však pro nás trochu strašidelný, jelikož jsem na tomto místě již chytali a neudělali jsme ani jednu bodovanou rybu…

Zvolili jsme následující strategii:

Jedno místo cca na 75m zasypat drobným krmením s trochou partiklu a nadrceným boilies chiméra red a dva pruty umístit na krmné místo.

Další dva pruty jsme házeli na maximum k druhému břehu jelikož se na této vodě chytá jenom z jednoho břehu předpoklad byl že se při tolika prutech a natažených silonech bude ryba stahovat k protějšímu břehu cca 130m do relativního klidu. Tam jsme kobrovali koule 20mm 2S (scopex, squid) a krmné boilies chytil ve 24mm.

po nějakém čase přišlo první pípnutí, po vytažení cejna jsme si řekli no co nějaká ryba se na krmáku motá, snad tam najednou kapři, když se tato situace opakoval s dalším cejnem byl jsem trochu rozhořčen… 

posléze se nám povedlo zdolat kapříka a už jsme byli veselejší že to letos nebude s nulou, po další rybě, které chybělo kousek k 11ti kilům jsme věřili že bychom mohli dosáhnout úspěchu, bohužel když jsme viděli průběžné výsledky tak jsme zjistili že tým na místě u hráze má 90kg bodovaných ryb… tak že první místo bylo v nedohlednu, drželi jsme tedy druhé místo.

před druhou nocí jsme vše připravili dokonale nahodili naše montáže a doufali že se to rozjede. Tak se i stalo a kolem 22. hodiny přišel pomalý záběr- konečně je to tady zaradovali jsme se, omyl…. když kousek od břehu vyskočil asi metrový jeseter, který následně zamotal všechny pruty nálada byla na bodu mrazu. k bodu mrazu se dostala i teplota tak jsme se v noci alespoň dobře vyspali.

při rozednění když jsem chtěl přehodit pruty a zjistil jsem že je vše ještě zamrznuté tak jsem to vzdal a řekl jsem si že to přehodím až vyleze sluníčko a pokračoval rychle zpátky do vyhřátého spacáku, když tu náhle pípnutí tak jsem v nepříjemném mrazu zdolal kapříka kolem 6ti kilo.

když se počasí trochu zlepšilo přišel záběr ale o rybu jsme bohužel přišli ve stromě, který zasahoval do vody a předpokládali jsme že tam kapři budou a tak jsme na hranici rizika pokládali montáže k tomuto padlému stromu. to se nám ale vymstilo i při dalším záběru kdy jsme tam nechali dalšího kapra.

po ukončení jsme na vyhlašování byli docela překvapení.

když naše ryby byla zároveň nejtěžší rybou závodu ale bohužel to stačilo jenom na výhru v sektoru a na konečné 4. místo.

pokud bychom nepřišly o ty dva kapry, druhé místo bychom ubránili ale štěstí nám to tentokrát nedopřálo, každopádně se těšíme na další závod a budeme bojovat o lepší umístění.

Michal Durďa a Ondra Rezek