Jarní feeder

Je začátek března, konečně se dostávám k vodě po nepříjemně dlouhé zimě a mohu nahodit první krmítka tohoto roku. Tentokrát poměrně pozdě, led ne a ne roztát.

Termoska s kávou v ruce a pohled upřený na první jemné záběry. Háčky menších velikostí, jemné návazce a přesvědčivé krmení mi umožní zdolávat krásné, zimou zbarvené kapříky.

No, netrvalo to dlouho, na pravém prutu první „opatrná hokejka“, lehce zasekávám. Nejsou to žádní velikáni, ale to mě je jedno. Chci si prostě zachytat, po tak dlouhém půstu.

Krmení používám sladké a atraktivní. Medovou krmítkovou směs a method mix Medová kukuřice nebo Sladké konopí, které jsou výborné ve studené vodě. To vše doplněné medovou kukuřicí a malými 8mm peletkami.

S postupně se ohřívající vodou a rostoucí chutí ryb se začínají jemné záběry měnit v prudší ohyby feederových špiček. Kukuřici jsem už vynechal a chytám jen na pelety, které občas doplním mrakujicími plovkami od Cralussa – modrý Tuňák.

Další víkend vyrážím opět. Je na čase si užít i záběrů z jiných vod, rozhoduji se udělat menší kolečko po okolních revírech, abych zjistil, jak to kde bere. Krmítkové směsi začínám střídat s 14 mm aromatizovanými peletkami sladkých příchutí ananasu a jahody. K mé spokojenosti tohle rybám chutná a nové navijáky se dostávají do provozních teplot.

Bohužel, pokaždé nemohu trávit u vody tolik času, jak bych chtěl, ale i pár hodin postačí k chycení několika línů kousek od břehu.

Po necelém měsíci se vracím na vodu, kde jsem loňský rok začal, kapři jsou už žravější a není problém nachytat i deset kusů za šest hodin. V krmítkách method mixy, krmítkové směsi a Fin Perfect pelety od firmy Sonubaits. Po prvních záběrech už vím, co jim chutná. Pod háček nastražuji jen pelety s masovou příchutí – Krill a Bloodworm – zakáplé mrakující Lávou stejných příchutí.

Zatím mi ještě jde o větší počet záběrů, kapry nijak neselektuji, na to se zaměřím až později, nyní si chci pořádně zachytat. Krmení poctivě přistřeluji na své místo a snažím se ryby pod hladinou co nejvíce dráždit.

Loňské jaro tedy začalo velice pěkně, jak to bude letos? Plánuju si v práci dovolenou a další volno, abych byl po rozmrznutí v pravý čas na správném místě. Už teď už se těším, co mě čeká.

Kamil Klepač