Počasí na kapry

Už je tomu téměř měsíc, co jsme byli naposledy u vody. Výrazně vysoké teploty nás, stejně jako spoustu dalších rybářů, od vody spíše odradily. V tom se na pár dnů ochladilo, zapršelo a říkáme si … teď to bude ono! Musíme vyrazit alespoň na noc. Jak jsme si řekli, tak se stalo.

Bada_Kaja_cerven_2018_0006

V práci mimořádně vše fungovalo jak má, takže rychlý útěk a kolem 15:00 už byly pruty ve vodě. Foukal celkem silný vítr přímo na nás, teplota lehce přes 20 stupňů, počasí prostě to kapří, jaké máme všichni rádi.

Vše ideální, řekne si člověk … a ryby nikde. Do půl noci to ani nepíplo, tak jsme ulehli ke spánku a doufali, že ještě přijde něco ráno, před odjezdem do práce a návratem do reality. Ráno to skutečně přišlo. Tři záběry během hodinky a půl nás uspokojily a změna počasí se ukázala jako ta správná věc, která byla třeba.

Jeden kapřík zabral na samotnou 20 mm kuličku Skunka a druhý na 2×20 mm kuličku Červeného Ramba.

V čase našeho rybářského útlumu jsme si stihli pořídit podložku Carp Cot XL od Avidu, tak jsme ji alespoň mohli vyzkoušet a jsme nad míru spokojeni, ryba v ní má maximální možnou ochranu a pohodlí, teď nebude chybět na žádné naší výpravě.

Baďa a Karel