Červnový report z řeky Moravy

Ahoj kluci,

poslední dobou je na ryby času žalostně málo, tak se snažím využít maximálně každou volnou chvilku. Už nějaký ten den jsem u vody nebyl, ale děsně mě to láká, protože výbavu i s krmením vozím v autě od března do listopadu non-stop.

Onoho rána jsem se probudil s dobrou náladou, zaběhl do školky, pak na chlebíček a vrhl se do práce. Za chvíli byl čas oběda a já měl „podělané“ a další záležitosti mě čekaly až odpoledne. Sedl jsem do auta a jel do města na oběd.  Jak jsem projížděl kolem řeky, tak mě osvítilo a namísto poklidného oběda jsem si dal kebab na stojáka a hurá na tři hodiny nahodit.

Během pěti minut ležela červená Chiméra ve vodě a nezbývalo nic jiného, než jen čekat a opalovat se.  Za necelou hodinu přišla zběsilá jízda a na břeh se podíval krásný baculatý šupináč. Překvapil jsem sám sebe, když jsem po takové chvilce a ještě v pravé poledně vytáhl tak krásnou rybu.

Pár fotek na památku, pusu a rozloučit se se slovy „pošli dalšího“. Přikrmil jsem lopatku Chiméry a čekal dál. Za dalších 40 minut přišlo nenápadné pípnutí, na jehož konci jsem si myslel, že bude cejn. Opak byl ale pravdou a já zdolal téměř metr dlouhého šupináče. Následně jsem už ani nenahazoval a jel dřít.

Tentokrát to byla více než skvělá volba vyměnit poklidný oběd v restauraci za tři hodiny na břehu řeky.

David „Otík“ Katrňák