Opět zvednutý osobáček

Ahoj Chytiláci, 

začátkem září jsme vyrazili na pískovnu po boku našeho kamaráda Matěje. Matěj byl na pískovně celý jeden týden, my jsme se domluvili, že zde strávíme 48 hodin. Přestože pískovnu známe, rybařil zde pouze Pavel v loňském roce jednu noc. Já jsem na ni nikdy nechytal a proto jsem byl velice natěšený a věřil, že se mi podaří dostat nějakého velkého kapra na břeh. 

Opět jsme vsadili na Krmné boilie Fish 50% od CHYTILA, které nám funguje velmi dobře jak na řece Labi, tak právě na pískovnách. Dále jsme s sebou vzali několik kilo vařené kukuřice s řepkou. 48 hodin lovu nebylo zase tak dlouhá doba, a proto jsme si nebrali ani člun. Pro přesné krmení jsme ale aktivně využívali Marker Float KIT od Avid Carp, který je opravdu šikovným pomocníkem. Nejen, že se s ním dá velmi přesně změřit hloubka pohodlně ze břehu, ale zároveň je možné si s tímto markerem označit lovné místo, „nakobrovat“ k němu návnadu a následně do této oblasti přesně nahodit. Po náhozu marker vytáhnout a záběr může přijít. Musím říct, že toto je v poslední době, naše oblíbená pomůcka, kterou bereme k vodě snad vždy. 

Naše nástrahy kaprům evidentně zachutnaly, na první záběry jsme totiž nečekali ani jednu hodinu. Hned první dvě zdolávačky přišly zároveň a my jsme si tak mohli vychutnat krásný start v podobě bratrského double. Následovalo tak společné foto a kapříci putovali zpátky do vodyStejný den ještě zdoláváme několik menších kaprůDruhý den se mi podařilo zabodovat lyscem 102 cm, 18,7 kg. Tento sympaťák se nechal zlákat na 20 mm hotovku Chiméra Red. Opět tedy zvednutí osobáčku a celkově úžasná chvíle u vody.

 

Pavel nezůstával pozadu, a i on se vytáhl pěkným šupináčem 14,5 kg, který se nechal zlákat na kombinaci mraženky Tuňáka s popkou česnekZáběry pokračovaly celý den pravidelně a my si tak užívali perfektní rybařinu.  

Poslední den ráno zažívám největší souboj ze všech ulovených ryb. Naštěstí po 15 minutovém souboji vyhrávám a nad podběrákem vidím dalšího velkého kapra. Šupináč 93 cm, 16,7 kg neodolal jedné 20 mm kuličce mé oblíbené mraženky Tuňáka s AMK česnekNakonec jsme za 48 hodin lovu zdolali každý několik kaprů nad 10 kg, což je pro nás úžasný výsledek. 

Opravdu vydařená výprava na pěkném revíru, s pěknou přírodou a především s krásnými kapry. Určitě se tady ještě v budoucnu ukážeme … 

Petrův a Pavlův zdar 

Kluci Bařinovi