Úspěšná jarní výprava na Štít

Zdravíme s bráchou na firmu!

Po mé jarní zahraniční podařené výpravě se spolu s bráchou vracíme do Čech na jezero Štít si na týden odpočinout a něco pěkného ulovit. Vloni mě na výpravách doprovázel déšť a i tady tomu nebylo jinak. Příjezd i rozbalovaní proběhlo za neustálého mrholení. Pak se na chvíli počasí umoudřilo a my mohli vyjet na vodu a najít lovná místa. Brácha si vybral místo v blízkosti potopených keřů a já zase volnou vodu s hranami.

Po zavezení prutů a prvního zákrmu přichází další velká fronta s deštěm a my uleháme do bivaků nabrat síly, i ryby nás celou noc nechaly vyspat. Dík. Až ráno přicházejí první záběry od prvních kaprů a z míst, které jsme vybrali, ryby spolehlivě chodí po celou dobu naší výpravy.

Za zmínku stojí jedno moje podařené ráno.

Budí mě jízda něco po půl páté, a tak na nic nečekám a vyrážím za rybou. Po delším souboji podebírám a vracím se na břeh. Váha ukázala lehce přes 16 kg. Po pár fotkách rybu vracím a prut pokládám znovu na místo. Po příjezdu na břeh ani nestačím složit podběrák, (od té doby vozíme dva ☺) prut už letí přímo do vody a já opět vyrážím za rybou. Na konci čeká další pěkný kapr s váhou rovných 17 kg, tak si říkám parádní double. Na nic nečekám a vracím hned prut na zakrmené místo, a když se mě po cca 5 minutách ten samý prut rozjel už po třetí, brácha jen kroutí hlavou, že to není možný a já se už zase přetahuji na člunu s rybou, až je to k neuvěření. Podebírám krásnou jikernačku s váhou 18,10 kg, takže nakonec pěkná trojice kaprů během pár minut. Jak se ryba vrátila zpět do vody, s úsměvem na tváři říkám bráchovi: „Dneska už mám odchytané.“, v tom mě levý prut jde do padáku. Na konci čekal krásny lín s mírou 53 cm a váhou kolem 3 kg.

Jinak se nám podařila trefit doba těsně před třením. Ryby se začaly třít až ke konci výpravy a jak se říká, že tření začíná od menších ryb, tak to mohu jen potvrdit. Byla to podívaná, jakou jsme ještě neviděli! Rákosí se jen ohýbalo a nám chodily záběry už jen od velkých kaprů, což bylo 15 – 20 kg.

Celkově se nám podařilo nachytat velké množství ryb všech váhových kategorií, a tak jsme odjížděli s úspěchem, že se nám výprava podařila na jedničku s hvězdičkou. K tomu nám samozřejmě pomohlo vynikající krmení, bez kterého by to rozhodně nešlo.

A tímto bychom chtěli poděkovat.

P.S. Na podzim se vrátíme na místo činu. ☺

Marek a Martin