Slepé rameno Labe

Den u vody

S Jürgenem jsme tentokrát vyrazili na slepé rameno Labe. Lovné místo jsme si v týdnu obhlédli a v sobotu brzy ráno vyrazili. Cesta utekla velmi rychle a nás potěšilo, že jsme na předem vybrané místo dorazili dříve, než místní rybáři. Do hodiny od příchodu jsme nahodili naše pruty a na chvilku si vydechli.

Strategie pro dnešní den byla jasná. Před lovem jsme do vody nakobrovali 2 kg boiliesu a pak už pouze dokrmovat po každém záběru. Příchuť boilies jsme tentokrát zvolili Famózní Švestku a PitBull Krill. Velikost kuliček 16-20mm na dno. K montáži vždy byla přidávána PVA punčocha.

Na první záběr jsme čekali zhruba hodinu a hned se přišel podívat na břeh krásný šupináč. Neodolal boiliesu švestka o velikosti 16 mm. Další záběry přicházely s železnou pravidelností do hodiny. Za zmínku stojí krásný dlouhý šupináč, který se povedl Jürgenovi a mě zase potěšil nejbaculatější kapřík sobotní vycházky.

Za celý den se nám podařilo ulovit přes 15 kapříků, i když se zrovna nejednalo o trofejní ryby přes 20 kg. Den nám velmi rychle utekl a my jsme se za tmy vydali k domovu.

Markus & Jürgen