NEJDELŠÍ SOUBOJ V ŽIVOTĚ

Ahoj,

moje poslední podzimní výprava minulého roku směřovala k břehům soukromého revíru. Na tuto akci jsem jako každý rok vyrazil s tátou. Po příjezdu zjišťujeme, že všechna místa kolem nás jsou obsazená, nebylo se čemu divit, bylo před víkendem. Dali jsme pokec s kluky, kteří byli déle na vedlejších místech a dozvěděli se, že jsou pět dní bez záběru od kapra. To nás ale neodrazovalo od dobré nálady, čekal nás parádní týden. Museli jsme všechnu výbavu převézt na člunech na naše zvolené místo na protějším břehu, je tady dovoleno zavážet nástrahy. Na této vodě je to obrovská výhoda, je totiž plná potopených stromů a vázek, do kterých zkušené ryby hned po záběru zajedou.

Vše rozbalujeme až v odpoledních hodinách, ale vše je nachystáno na první zavážku. Pro tentokrát jsem zvolil delší montáž s větším háčkem č. 4 a jako nástrahu plovoucí boilies scopex ve 12 mm průměru. Vybírání míst na položení montáží mi trvalo opravdu dlouho, hledal jsem překážky ve vodě, ve kterých se ryby zdržují. Dva pruty pokládám na tvrdé dno, do hloubky 3,5 metru v blízkosti potopených stromů. Třetí prut závažím za tmy zhruba dvě stě metrů daleko do dvoumetrové hloubky k převislému křoví. Tento prut jsem bral spíše na zkoušku, jestli se náhodou ryby nezdržují v mělké vodě.

První noc proběhla velice klidně. V pět ráno se probouzím a okamžitě jedu hledat nová místa. Vždy mám dva pruty takzvaně na „jistotu“, věřím jim a proto je nechávám ve vodě déle. Třetím prutem se snažím zkoušet nová místa a ryby hledat. Převážím prut a pokládám ho na stejné místo, s rozdílem jednoho metru hloubky. Měli jsme před sebou dlouhou dobu, proto jsem chtěl vyzkoušet všechno. Pro toto místo, jsem zvolil velký zákrm řepkou a půleným boilies.

Než stíhám položit prut do stojanu, roztáčí se cívka navijáku a já vyrážím za kaprem. Šťastný podebírám prvního kapr a přes deset kilo! Pár fotek na památku a prut okamžitě závažím zpátky. Bylo vidět, že ryby na místo najíždějí, proto znovu dokrmuji. Den se vyvíjel skvěle, dostávám do večera ještě dva záběry, oba kapři znovu přes deset kilo, skvělý start druhého dne.

Na této vodě jsem nikdy neměl moc záběrů, ale když záběr přišel, vždy to byla super ryba. Třetí den byl ve znamení slunečného počasí. S tím, ale došly záběry od cejnů a karasů, desetkrát za den zavážet montáže to nebylo nic příjemného. I přesto jsem pořád dokrmoval ve větších dávkách. V noci to přišlo! Čtyři ryby 15+, prostě noci které se nezapomínají.

Další den se opakoval stejný scénář cejn, cejn a pořád cejn. Věřili jsme, že noc bude zase dobrá. Tentokrát se povedli menší kapři, ale nad ránem dostávám razantní záběr a ihned po záseku je cítit lepší tah. Vyrážím za rybou, bohužel kapr zajel do vázky, zkouším povolit a potopený strom objet a podařilo se! Podebírám kapra lehce přes 23 kilogramů!

Na další dny hlásili prudké ochlazení, což se podepsalo i na záběrech, dva dny bez jediného kontaktu. Poslední noc před odjezdem už jsem ani nedoufal v záběr, byl jsem nadmíru spokojený. To jsem netušil, co se ještě bude dít. Ráno při balení vylévám vodu ze člunu a v tom přichází pomalý táhlý záběr, zasekávám a vyrážím okamžitě za rybou. Když přijedu nad místo, tak pociťuji těžkou váhu a obrovskou sílu kapra.Následoval můj nejdelší souboj v životě. Konečně dostávám kapra na hladinu a zpozoruji obrovské tělo, to je on, to je ten kapr, o kterém dlouho sním! Kapra podebírám na poprvé, až když ho spatřím v podložce ve člunu, uvědomuji si, jak je teprve velký. Rychle na břeh… Po zvážení zjišťujeme, že kapr váží 25,20 kilogramů, ohromná radost! A asi ta nejkrásnější tečka za celou výpravou.

S touto rybou jsem i přes chladné počasí musel vlézt do vody a užít si tu chvíli než ho vypustím. Jsem hrozně rád, že jsem tenhle zážitek mohl prožít zrovna s tátou, protože jsme oba sdíleli ohromnou radost. Všechny záběry se mi povedly na plovoucí boilies scopex, na toto boilies mám nachytáno mnoho pěkných kaprů. Bylo zajímavé, že většina záběrů byla z krajního prutu ze zátoky plné stromů, kam nikdo moc montáže nezaváží. Balení nám šlo hned lépe a šťastní odjíždíme domů. Všem přeji pěkný start a mnoho úspěchů v nové sezóně! Mějte se fajn a zas někdy!

Filip