6 dní na svazovce

Ahoj,

konečně se po těch horkých dnech trošku ochladilo, a tak jsme začali s mým kamarádem Filipem plánovat výpravu. Přesto, že se známe spoustu let, vyrážíme na naši společnou výpravu poprvé. Čas nám dovolil vyjet na šest dnů. Rozhodli jsme se pro svazovku nedaleko domova.

Pro mě to byla zcela nová voda. Než jsme se vypravili, byli jsme vodu spolu očíhnout a neskutečně se mi zalíbila. Nastal očekávaný den a natěšení jsme se vydali na místo. Hned po příjezdu neváhám a mapuju revír.

Když už je vše připravené a pruty jsou na svém místě, konečně usedáme ke kávě a čekáme na první záběr. První ryba výpravy na sebe nenechává dlouho čekat a otevírá sérii záběrů. Na této výpravě jsem vsadil na příchuť 2S a Famózní švestku. Ryby krásně spolupracovaly. Během 3 dnů jsme pochytali hodně lysců, za které jsme byli opravdu rádi, krásné zdravé ryby.

Pro další dny jsem se rozhodl změnit taktiku s větší nástrahou. Snažil jsem se vyhnout ataku menších kaprů. Bohužel se nám změnilo počasí a přestalo to jezdit. Silná vichřice nám dávala pěkně zabrat, i tak jsme nezaváhali a jeli dál. Po 2 nocích bez záběru a nulové aktivity nezoufám a pruty přemisťuji na hlubší místa. Přišlo předposlední ráno výpravy a jako každé ráno házím pár raket do krmného místa. Počasí mě nutí sedět v bivaku, ale tentokrát mě záběr nenechal dlouho čekat.

Po úžasném boji podebírám krásně stavěného lysce s váhou bezmála 15 kg.  Výprava se povedla fantasticky, moc jsme si jí užili. Sranda byla, nic nám nechybělo a určitě spolu vyrazíme zas.

Michael S.