MAXimum!

Podzim patří k mé oblíbené části roku, nejen kvůli tomu, že příroda hraje všema barvama, ale také kvůli tomu, že u vody není tolik lidí a je tam větší klid. Letos jsem od brzkého podzimu jezdil na kratší výpravy, většinou jen přes noc a čekal, až přijde ten správný čas na labský mohykány.

Hlavně ho neprošvihnout, jak se mi to většinou stávalo. Člověk ani neví co si v tomhle období vzít na sebe, přes den je teplo že by se mohl jít klidně koupat a ráno nebo k večeru je už pěkná zima a nejradši by nevylezl ze spacáku. Věnoval jsem maximální úsilí přípravám, čtení vody, projíždění nových míst, mapování dna a tak dále, zkrátka jsem do všeho dával maximum!

Do ochlazující se vody jsem zvolil koule Black Pantera, který mi přinášel krásný ryby celý rok a vím, že na Labi funguje fakt výborně. A novinku Krill MAX, tato maximálně tvrdá masovka je na Labe výborná volba v každé situaci, tím se nemůže nikdy nic pokazit! Jak je zvykem, tak na podzim se zvednou průtoky našich řek a tím nám přibudou i nějaké ty starosti navíc.

O tom to ale přeci je, nemůžeme přece jen ležet na lehátku a čekat až to pípne, musíme pro tu rybu i něco udělat a alespoň trochu si ji vybojovat. Když je hladina poseta listím a při každém sebemenším vánku nám do vody padá další a další listí, rána jsou mlhavá a všechno je poseté rostou, tak nastala ta správná doba.

Teplota vody ukazuje okolo 10°C a na břehu se v noci teplota už pomalinku přibližuje k nule a já razím k vodě v každé volné chvíli. Letos to prostě neprošvihnu! Plánuji minimálně jednu týdenní listopadovou vycházku. Věnované úsilí přináší své první podzimní úlovky a já jsem maximálně spokojený. No uvidíme, co mi ještě přinese i ta delší výprava. Každopádně se zase co nevidět ozvu.

Ondra Purket