NA RYBY SI ČAS NAJDU

Další rybářská sezona končí a je potřeba spřádat plány na tu následující. Abych mohl začít o něčem přemýšlet, zamyslím se a zavzpomínat nad tím, co se povedlo, ale hlavně i co se nepovedlo. Celý rok jsem prožil s produkty firmy chytil.cz a AvidCarp . Vyzkoušel několik zdařilých novinek a díky tomu si zase zpříjemnil svůj lov. Potýkal jsem se jako už několik roků nazpět s tím, jak skloubit svůj oblíbený koníček s prací a rodinou. Většina vycházek k vodě byla proto jen krátkých, zato častých.

            Krátkodobý lov má svá specifika a člověk musí mít opravdu hodně přesvědčení a zápalu pro věc. Znám hodně rybářů, kterým se k vodě jen na pár hodin nechce, nestojí jim to za to, nebo jim krátkodobý rybolov nevyhovuje. Můžu jen závidět těm rybářům, co se dostanou každý měsíc na několik dnů vkuse na ryby, ale beru co mám a snažím se vytěžit co jde. Naštěstí mám parťáka co to má dost podobně, tak si notujme a závidíme spolu 🙂

           Můj letošní rybolov proto vypadal asi takto: vytipovat si revír, promyslet taktiku, nachystat věci, omrknout počasí… Ráno vypravím děti do školy a spěchám k vodě. Těším se , ale zároveň jsem dost nasr…., vždyť já jedu vlastně v úplně pitomou dobu! Výčitky zahodím až s montáží do vody. Spěchám, čas letí, po obědě odjezd a zase rodina a práce. Takto se mi podaří jet k vodě i čtyřikrát v týdnu. Krom vnitřního sebezáporu má tento způsob lovu i své výhody a to někdy i velké!

           Každému revíru/místu se snažím věnovat minimálně týden. Krmím v pravidelnou dobu stejným krmením a v tu dobu i lovím. Lovné místo je potom po většinu doby v klidu. Opatrná ryba to tak má přece ráda.

           Častou návštěvou stejného revíru lze dobře vypozorovat chování ryb a lépe přizpůsobit taktiku. Někdy si rozkrmím dvě místa a zkouším, kde ryba lépe v daný čas reaguje na návnadu. Poznat revír a zvyky ryb je velice důležité, obzvlášť, když vím, že mám na samotný lov jen pár hodin a ty potřebuji zužitkovat na 100%!

           Nevýhody? Samozřejmě jsou a to dost velké. Dočkám se vytouženého záběru, vidím aktivitu ryb a přesto se musím sbalit a odjet za povinnostmi. Myšlenka jak by lov vypadal večer, nebo brzo ráno je úmorná! Dojíždím k vodě v čas, kdy už většina rybářů loví a proto se někdy stane, že mám prostě obsazeno. Někdy je to výhoda a jsem donucen vyzkoušet místa jiná a i díky tomu vím zase něco víc z místního tajemství. Neustále sleduji počasí, které dokáže ovlivnit celý lov. To nejhorší je však, když jde veškerá snaha a energie vniveč a cílová ryba na mě háže bobek. To ale každý zná. Na dny bez ryby dokážu zapomenout jedině s kaprem v podložce!

           Samotný lov musí být zacílený a přesný. Jako první chystám pruty, montáže a kontroluji ostrost háčků. Tuto sezonu jsem začal používat nové háčky Armarok Hooks od Avid Carp, což jsou jedny z nejostřejších, co jsem kdy měl. Jsem také velice spokojený s vlascem Outline Camo Reel, který drží za všech podmínek, skvěle se s ním háže a jeho Camo provedení je plusovou výhodou! Vybavuje se mi, když jsem hledal a zkoušel vlasce a tento mi sedl ve všech ohledech! Pocit, že vše funguje jak má je pro mě důležitý!!

           Boilies po příchodu na místo hned zalévám vodní lázní. Nahodím první prut a dřív, než zmizí kolo na hladině střílím boilie jako na terč. Stejně tak to dělám i s druhým prutem. Montáž se snažím vždy sledovat v letu i dopadu na vodní hladinu.

         Návnadu přizpůsobuji ročnímu období, ale i krátkodobému lovu. Často používám pop up, dumbels, nebo moje teď nejoblíbenější boostrované boilies.

           Ve firmě Chytil byl letošní rok velice plodný! Vyzkoušel jsem hodně nových druhů boilie, které mi krásně hrály do karet při mých krátkých vycházkách. Boostrované, rozpustné, vyvážené atd… Většinu jsem odchytal na boilies Skunk, Chiméra red a Apač, ale pozor na připravovanou novinku s krillovou recepturou! Při zkoušení mi toto boilie dělalo jen radost. Takže musím doporučit!

           Teď už spřádám plány a těším se na novou sezonu! Třeba se někdo v mém způsobu lovu najde a nebo ho vyzkouší. Mějte krásné úlovky a radost při jejich lovu.

Vašek

@chytilcz/@avidcarpczsk