Květnové Labe

Zdravíme všechny Chytiláky,

od druhé poloviny května do poloviny června jsme se s bratrem Petrem věnovali lovu kaprů na námi oblíbené řece Labi. Cílem bylo navštěvovat řeku častěji na kratší vycházky. Každý jsme lovili na jiném úseku řeky a každý jsme zvolili jinou taktiku lovu. Já si místo pravidelně předkrmoval, Petr krmil vždy jen v průběhu lovu.

Ukázalo se, že lepší taktiku zvolil Petr. Hodně tomu samozřejmě napomohl dobrý výběr místa, které dobře znal z minulých let. K vodě se dostal sice jen  4x, ale na třech vycházkách dokázal vždy udělat záběry a zdolat kapra. Největší měl 80 cm 8 kg. Úspěšné nástrahy byly Pitbull Superfish s olihní dipovaný v turbodipu Brusinka a hotovka Chiméra Red.

Já měl situaci poměrně odlišnou. Navštívil jsem místo, které jsem sice znal, ale v tomto období jsem ho neměl prochytané. Ryby vůbec nespolupracovaly, a když ano, nebyli to kapři, ale sumci. I tak se mi ale povedl krásný říční šupináč s mírou 83 cm 12.8 kg. Lovil jsem na Kořeněného Tuňáka s popkou česnek a na Pitbulla SF s olihní.

Tak zase někdy se zprávou od vody ahoj.

// za ppcarp Pavel Bařina

www.ppcarp.cz