Letní výprava na řeku

Ahoj,

chtěl bych se s Vámi podělit o zážitek z výpravy na řeku Moravu. Nebylo by na tom samozřejmě nic zvláštního, kdyby se mnou poprvé v roli lovce nejela má přítelkyně Zuzka. Něco už nakoukáno měla, ale dnes to bylo „naostro“. Vyzvedl jsem ji přímo u kamarádky, kam si chodí lakovat drápky a vyrazili jsme.

Fany_ZUZIK_Morava_2016_001Zatímco se drahá polovička věnovala svému zevnějšku, já jsem si ve svém rybářském kutlochu chystal ověřené favority  – CHIMÉRA Red, RAMBO se červená a fluorové popky jahoda a oliheň, ze kterých by, podle Zuzky, byly hezké náušnice.

Fany_ZUZIK_Morava_2016_002Postavit bivak, zorganizovat věci (i mě :)) už zvládá na jedničku, takže já se mohl věnovat chystání prutů. Docela mi trvalo navázat všechny pruty, takže když mi pak má milá 3x urvala návazec při náhozu, nebyl jsem z toho dvakrát nadšený, ale byl jsem trpělivý – každý nějak začínal.  Do příště to určitě dopiluje.

Fany_ZUZIK_Morava_2016_003Řekl bych ale, že mě snad i předčila ve zdolávání. Téměř ze startu nasadila laťku pekelně vysoko. Zuzčin největší šupinatý macík měl 13,8 kg. Dalším překvapení bylo i několik ryb přes 10kg hranici, což jsme vůbec neočekávali v tyto parné dny. Pruty jezdily skoro se železnou pravidelností na střídačku. Mně nejvíce fungovala CHIMÉRA Red s olihňovou popkou, na kterou jsem udolal dalšího fešáka 14,5 kg. Zatímco Zuzce šlapal RAMBO s jahodovou popkou.

Fany_ZUZIK_Morava_2016_004No prostě – někdo si láme hlavu nad esencemi nebo atraktory a někdo se podíval na svou novou manikúru (o kterou stejně přišel v průběhu prvního dne u vody J) a usoudil, že by bylo hezké, aby její nástraha ladila s drápky. Tento ženský smysl pro rybařinu se ukázal jako skvělá volba a Zuzku, jak pevně doufám, sportovní rybaření chytlo za srdce.

FANY a ZUZIK