Na rychlovku

Zimní počasí se zatím nehlásí, což mě vybídlo k tomu otestovat pár novinek od Korumu, které jsem zařadil do své výbavy „k vodě na rychlovku“.

K mému překvapení, největší radost jsem měl z luxusního křesílka Aeronium Supa-Lite Chair, svojí skladností, lehkostí a v neposlední řadě pohodlím si mě úplně získalo! Pokud by chtěl někdo odlehčit svoji výbavu na minimum, s hmotností 2,5kg a kompatibilitou s ITM Ruckbag je toto křesílko malý poklad. Zejména v měsících, kdy se odpařují litry vody nejen z vodních ploch, si pro svoji prodyšnost najde své příznivce!

Také nová podběráková tyč Opportunist Telescopic Handle 1.8m nezůstala pozadu! S transportní délkou 55cm ji můžete schovat prakticky kamkoliv. Ale po rozložení a připevnění například stylového Mesh Safe Net Float plováku a podběrákové hlavy Latex Folding Spoon Net 26″ se z ní stává opravdová zbraň, které žádá ryba v dosahu neunikne. Na dobře přístupném břehu se osvědčí i při chytání s 12ft dlouhými pruty.

Při předchozích podzimních neúspěších se sladkými nástrahami jsem si tentokrát s sebou vzal method feeder mix – Tmavý kapr halibut od Chytila a Super carp method mix od Sonubaitsu, oboje bohaté na rybí moučky, oleje a další atraktanty. Jejich smícháním vznikla optimální směs vhodná do plochých krmítek Preston. Kombinace s oozing pellets halibut a BAND’UM WAFTERS s příchutí pellet nepřinesla velké úspěchy. Jelikož voda je už chladnější, ryby nehýří aktivitou. Do methodmixu přidávám liquid flavour Blood worm fishmeal. Na trn nabodávám oozing boilies 8mm, nastražuji do formičky a hotovou bábovičku ještě lehce zakápnu lávou, taktéž bloodworm. Po chvíli přichází první opatrné záběry! Nahazuji znova, ale začíná se stmívat. Krátkou rybačku zakončuji se skóre dva kapři a tři karasi… oproti okolním rybářům očividný úspěch.

 

Petrův zdar.

Lukáš Macek