Více než splněný sen

Zdarec všichni!

Sezóna 2018 je pomalu u konce a já jsem si našel čas podělit se s vámi o mé úlovky za celý rok. Tenhle rok byl opravdu krutý, co se týče docházek i úlovků. Splnil jsem si sen a chytil kapra na svazovce, kterého jsem si přál.

První delší výprava se konala o prázdninách v létě, vypravil jsem se na řeku Moravu, tam se mi podařilo ulovit kapra 10 kg, byl to zatím můj největší kapr z této řeky. Kdo by tušil, co se bude dít dále? Za 2 týdny jsem jel zase, na to samé místo a podařilo se mi vytáhnout kapra 12 kg!

Tyto dvě ryby mi zabraly na Apače s Pop-up od Ian Russell – příchuť Peach & Black Pepper, skvělá bomba do vody na větší ryby. Na začátku září jsem se vydal s kamarádem Patrikem na 3 denní výpravu, chodili jsme si 3 dny trochu předkrmovat. K vodě jsme se dostali až 22:30 večer, protože Patrik dohrával zápas.

Boužel nám pršelo, ale ráno to přišlo – brutální jízda o půl deváté a v podběráku se ocitl můj vysněný lysec 14,5 kg! Poté dostává Patrik spoustu krásných záběrů, vytáhl 3 pěkné kapry, jednoho 15 kg. Všechny kapry jsme vytáhli na boilies PitBull Superfish – Nahnilý Krab.

Poslední výprava se uskutečnila v listopadu – na 3 dny. Bylo už chladno, aktivita ryb už nebyla taková, jakou bych si představoval. Podařilo se mi vytáhnout jednoho krásného lysce 8 kg. Zabral na Apače s Pop-up od Ian Russellapříchuť Pineapple & Cream. Musím poděkovat z celého srdce Patrikovi za to, že mě podporuje a pomáhá mě se vším a jeho Kateřině ( přítelkyně ), že nám vařila dobrůtky.

A také patří velké dík Chytilovi za super nástrahy.

Tom Obdržálek