Znovu do ráje a zpět 2. díl

Souboje s místními kapry jsou velmi výživné a ryba nedá ani centimetr zadarmo. Nástrahy jsme nahazovali pod druhý břeh, kde byly padlé stromy a větve. Pár ryb se nám kvůli překážkám nepodařilo ani otočit. Na každém prutu byl samozřejmostí šokový návazec, koncové montáže jsme měly sestavené výhradně z produktů Avid Carp – šnůrky Captive Coated Hooklink, háčky CRV, Tungsten Rig drops, oblíbené závěsky z řady OUTLINE nemohly chybět. Vše fungovalo a drželo naprosto super.

Oba vlastníme pruty Avid Carp – Curvex 3,25 lb, házeli jsme na vzdálenost kolem 100 m maximálně. S tímto prutem se toho dosáhne hravě a díky opravdu skvělé akci si s prutem užijete jeho zdolávací akci na maximum. V kombinaci s navijákem ACR 12000 je to sehraná dvojka, která Vás nenechá ve štychu.

Krmení jsme zvolili pestré, jak je u nás zvykem. Sestaveno bylo výhradně z boilie (tří druhů) a pelet (také tří druhů), vše jsme následně nechali nasáknout v tekutých játrech a Bait Boosteru Krill / Squid od Sonubaits. Díky tomu bylo krmení velmi přitažlivé až provokativní pro kapry v teplé vodě. Krmili jsme v pravidelných intervalech 2x denně, takže měli kapři pravidelně doplněný svůj apetit a rozhodně nestrádali.

Nástrahy jsme zkoušeli různě kombinovat s plovkama, obalovat v těstě apod. nicméně nakonec, tak jako každý rok jsme skončili u klasiky. Už po několikáté se nám osvědčilo prostě nastražit jenom samotné boilie na dno, bez jakýchkoliv úprav. Samotná kulička – nebo dvě, nahodit do správného místa a vyčkat na záběr – někdy jsme čekali i více jak 24 h, ale přesto záběr přišel.

Na výpravu jsem si sebou vzal jednu novinku – boilies, na kterou jsme vsadili a měli ji na dvou prutech celý týden v různých kombinacích a úpravách. Můžu říct, že 70 % ryb bylo uloveno na toto nové boilie, o kterém se ještě určitě něco dozvíte. Neřeklo poslední slovo. Zbytek ryb byl na druhý, námi zvolený druh boilie a to Chiméra Red, bez které už třetí rok na ryby nejezdíme.

Suma sumárum jsme na břeh dostali 33 ryb, z toho 4 amury, zbytek byli kapři. Váhy ryb nebyly nijak závratné, ale naším cílem po pravdě není honit se za rybami na nějakých extrémních váhách. Nevyhledáváme kaprodromy a podobné tipy vod. Máme rádi klid, pohodu a z fotek je patrné, že ryby jsme ulovili docela slušné.

Zvládli bychom pochopitelně ještě týden navíc, ale realita byla jiná. Uteklo to jako voda a nám nezbývalo, než se vrátit domů k rodinám a v pondělí znovu nástup do práce.

Baďa & Karel