Velikonoce v Jestřabicích 

Ahoj,

Posílám krátké info k naší tradiční velikonoční výpravě do Jestřabic. Počasí nám vyšlo na jedničku, ryb se podařilo hodně, takže jsme si výpravu užili. Oproti loňskému roku bylo už teplo.

Teď trochu statistiky  – výprava trvala 73 hodin, z toho jsme chytali 55 hod ( na noc jsme to
stahovali ), podařilo se zdolat 112 ryb. Kaprů bylo celkem 53, z toho jich bylo 45 ks nad 70 cm  / 27 ks nad 80 cm a 8 jich mělo víc než 90 cm. Největší kapr měřil 102 cm.

Jeseterů bylo celkem 58 – z toho jich měřilo 39 kusů víc než 1 m a 7 jich bylo nad 120 cm. Největší měřil 165 cm. Pro místa znalé – zaseknutý na místě číslo 2 a po dvou hodinách
zdolaný u trdliště ( opačný konec přehrady ).

Podařil se i 1 candát  59 cm ( asi se omylem přimotal k návnadě ). Mimo tyto ryby jsme
ještě vytáhli nějaké cejny a pstruhy + se nám podařilo zapřáhnout asi 4x nějaké ponorky, které jsme nedokázali zdolat, někdy ani otočit, i když to bylo na kapřáky se slušnou výbavou.

Vzhledem k tomu, že kolem nás se vytáhlo pouze občas něco, připisuju velkou zásluhu na počtu zdolaných ryb použití tajné zbraně – nakládané pelety „made in Baďa“ – z návnad fungovaly různé pelety ( Jahoda, Skunk shit, Broslev-Pepř, Švestka ) v kombinaci s plovkama a na jesetery tradičně sýr, pod který jsme dávali půlky boilí. Díky za návnady a ať to jezdí.

S pozdravem,
Jiří Buráň