Něco pro novopečené rybáře tatínky, aneb na ryby i s tou naší nejmenší, to není žádný problém

Když se naše rodinka rozrostla o dceru Petrušku, bylo jasné, že i ona se brzy seznámí s rybolovem a „naším způsobem života“.

První výprava nás tedy čekala hned po šestinedělí. Ze začátku to bylo jednoduché – zabalit dítě, vzít manželku s prsama ( krmením ), dudlík, hromadu plenek a teplé oblečení do bivaku.  Na krásném místě u Labe se Petrušce líbilo a nám se na uvítanou podařilo nachytat několik kousků o váze 10 kg. Byl to slibný začátek našich společných výprav, ze začátku to šlo báječně – u vody se dobře spí, na čerstvém vzduchu a za zpěvu ptactva … defakto: kam jsme ji v pátek položili, tak tam jsme ji v neděli při odjezdu našli 😀

Po zjištění, že dcerka zvládá pobyt v přírodě bez problémů ( vloni jen 1 klíště, letos očkujeme ), nám už nic nebránilo v dalších cestách za úlovky. Postupem času bohužel přišly i strasti, když už manželka nekojila. Takže přibývali věci a hlavně hračky. Když začala „pást koníčky“, tak se nám velice hodil Screen House RT od Avidu, mohli jsme mít ze všech stran moskytieru, aby nás nic nepokousalo a zároveň z lehátka koukali na vodu.

Dítě v přírodě neskutečně rychle roste a ke kočárku nám přibyla postýlka – skládací, přenosná. Od mala ji učíme, když je záběr, tak ji dáme do postýlky a čeká, co vytáhneme. Každý měsíc je jiný a má jiné potřeby. Někdy manželku obdivuji a ani popravdě nechápu, jak rychle nás komplet zabalí ( jídlo, oblečení, hračky …). Na týdenní výpravy bereme i nafukovací bazének.

Petrušku s námi samozřejmě startuje i na závodech! Asi největší úspěch pro naši rodinku byla účast na Carp Maratonu 2019 v Poděbradech. Spolu s naším kamarádem Pepínem jsme zabodovali a umístili se na krásném druhém místě. Petruška byla celou dobu s náma jako maskot pro štěstí 🙂


Celkově byl minulý rok pro nás a hlavně naše úlovky úspěšný. S Petruškou výpravy získaly novou úroveň, kterou si užíváme! Je pravda, že je to i složité, když celou noc taháte ryby. Pak přes den nemůžete moc spát, protože dcerka Vám to nedovolí. Ale i tak bych to nevyměnil za nic!

Tahle rybařina má teprve náboj! Někdy se i pohádáme, ale díky tomu jsme si blíž jako nikdy dřív!
Začala nová sezóna, Peťa už chodí a nás teprve teď čeká to největší dobrodružství! I více věcí, takže i auto jsem vyměnit musel za větší.

Věříme, že i rok 2020 bude ve znamení nádherných kousků a báječných chvil u vody s naší malou rybářkou.

Hodně úlovků i Vám přejí Pšeničkovi