Zpátky do jara…Filipovo letošní zahájení

Ahoj,
nová sezóna v plném proudu a já bych se s vámi chtěl podělit o moje letošní zahájení. Vždy se snažím si na první pobyt u vody dopřát co největší komfort. Vyrážím tedy na vodu, kterou dobře znám a mohu v noci usínat s nahozenými pruty. Letošní jaro je velice chladné a tak lokalizovat kapra a následně ho přemluvit k záběru byl pro mě oříšek.

Po zimě mám vše vyladěné na 100% a tak vybalení a následná příprava jde mnohem lépe. Tentokrát jsem si svoji tašku na krmení vybavil kuličkami Apač a 2S. Nesmělo chybět pár novinek ať už boosterované boilies nebo pěkně provedené obalovací těsto. Na první dvě noci volím plovoucí boilies scopex, přece jen plovka z jara většinou funguje. Všechny montáže pokládám do mělké vody, pár kuliček okolo montáže a nezbývalo než jen čekat na první záběr sezóny 2021.

Dvě noci byly bez záběru od kapra, ráno tedy vyhlížím jediný náznak toho, kde by se kapři mohli nacházet. V dálce v průplavu mezi ostrovy v mělké vodě konečně nacházím nějaký pohyb. Usedám na člun a jedu prozkoumat nové místo. Průplav byl plný stromů a tak při cestě na břeh vymýšlím strategii, jak kapra úspěšně zdolat. Hned uvazuji montáž na panáčka (Apač + pop up scopex) s větším háčkem a místo olova volím odpadávající kámen.

Znovu pokládám s nadějí montáž, zasypávám trochou partiklu s půlkami boilies. První záběr přichází až nad ránem. Po chvíli mám v náruči prvního letošního lysce, prostě probuzení jak má být. Na poslední ráno jsem si přivstal a očekával záběr stejně jako předchozí den. Ten naštěstí přišel a nakonec mi v síti podběráku končí šupináč přes čtrnáct kilogramů. Vítr, zima a neustálý déšť to všechno prostě za takového kapra stojí!

Filip