Jarní dvacky…

Ahoj,

S letošním zahájením sezóny jsem si dal opravdu na čas. V půlce května ale přišel čas oprášit výbavu a vydat se na mé oblíbené jezero. Týdenní pohoda byla přede mnou a já se nemohl dočkat, až poprvé uslyším zvuk signalizátoru. Po příjezdu nechyběla rychlá káva a potom už nezbývalo nic jiného, než naložit věci do člunu, dát plný výkon na elektromotoru a upalovat na flek.

Mé lovné místo se nacházelo na začátku revíru, kde jsem již minulý rok byl úspěšný. Proto vyhledávám stejné pozice na položení montáží jako předchozí jarní vycházku. Při pokládání posledního prutu vidím v nedaleké zátoce to, co žádného kapraře nepotěší. Slunečné počasí, tím způsobena mělká prohřátá voda, a kapři skákající pomalu až na břeh. To znamenalo, že „kapří radovánky“ jsou již v plném proudu. Určitě se všichni kapři netřou naráz a já měl ještě větší zapálení pro to kapry přelstít.

První ráno, po klidné noci, přece jen výpravu odstartoval bojovný amur. Celý den jsem se nemohl odtrhnout od pozorování kaprů v zátokách, bylo zajímavé, jak jsou v tomto období neopatrní, přímo pod nohama mi projížděly kapři atakující hranici dvaceti kilogramů, adrenalin ve mě proudil jako při zdolávání.

Bohužel tyhle ryby určitě neměly na nějaké krmení ani pomyšlení. Jediné, co mě uklidňovalo, byla předpověď počasí, druhou noc se měla dostavit silná bouřka a ochlazení. Ještě před setměním se rozhoduji přemístit všechny pruty před jednu ze zátok, doufal jsem, že déšť kapry vyžene z mělké vody a přinutí je sebrat aspoň nějaké krmení a následně moji nástrahu. Ráno se to naštěstí povedlo a já během chvíle podebírám dva pěkné šupináče.

Od tohoto okamžiku to začala být ta správná jízda! Záběry přidávaly na intenzitě a já neustále zvyšoval krmnou dávku. Tentokrát jsem použil mix 20 mm kuliček Kořeněného tuňáka, červené Chiméry a krmného boilies ve 24 mm průměru. Pro větší zaujmutí amurů jsem ke každé montáži dohazoval partikl s tygřím ořechem. Vše vycházelo na jedničku, záběry přicházely pouze přes den, noci byly klidné, takže ideální stav.

Celou výpravu jsem odchytal na různé druhy, barvy a příchutě plovoucích nástrah. Jak se později ukázalo, byla to trefa do černého. Během týdne se mi podařilo ulovit opravdu plno krásných kaprů, z nichž tři přesáhli hranici dvaceti kilogramů. Jediného lysce z této kategorie bych rád zmínil. Už dlouho mám tohoto kapra v hledáčku, každý rok ho vídám na fotkách rybářů. Já měl tentokrát velké štěstí a poslední noc kapra dostávám do podběráku, obrovská radost a po dlouhé době doplnil mé kaprařské album. Amuři byli celý týden také při chuti a pár pěkných torpéd se nechalo zlákat. Na začátku jsem ani nedoufal v takto dobrou chytačku, po týdnu odjíždím nadmíru spokojený.

Filip