Velikonoce na rybách

 

Rok se sešel s rokem a my jsme opět s Gábi a Emčou vyrazili na Velikonoce na ryby. Letos vycházel termín Velikonoc na konec března a začátek dubna, a proto padlo rozhodnutí navštívit soukromou vodu nedaleko Hradce Králové, kde se nachází chatičky a velmi dobré zázemí pro rybolov. Po pátečním příjezdu k vodě jsem zjistil, že voda má pouhé čtyři stupně, takže mi bylo jasné, že o moc záběrech to asi nebude.

Místa jsem vytipoval na druhé straně jezera a to v hloubkách od 2 do 4m. Nástrahy jsem zvolil boilie na dno a na panáčka o velikost 16 a 20mm. V minulosti jsem si zde velmi dobře zarybařil na příchutě Švestka a Pitbull Krill. Na zbylé dva pruty jsem nastražil boilie Banán/Ryba a Apače. Přes noc záběr nepřišel a tak jsem dopoledne jeden prut předělal na zde úspěšnou montáž zig rig. Nástrahu jsem použil boilie Sonubaits Oozing pop –up 15mm s příchutí Ananasu. Velkou výhodou tohoto boilie je mrakující efekt, který nenechá žádná ryba bez povšimnutí.

Montáž jsem udělal 4 metry dlouhou a položil jí na nejhlubší část jezera do 6 metrů. První záběr přišel do hodiny od zavezení a Gábi si po 20 minutách vytáhla prvního letošního kapříka. Lysec nebyl velký, ale radost udělal. Druhá ryba na stejnou montáž a nástrahu zabrala ještě před večerem. Gábi krásný lysec opět neodolal boilie Oozing pop up s příchutí Ananasu. Můj první záběr přišel v noci ze soboty na neděli a to na kombinaci Pitbull Krill 20mm a 15mm boilie Oliheň.  Záběr byl velmi razantní a naviják se patřičně roztočil. Zdolávání však netrvalo dlouho a po 5 minutách se ryba vypla.

Prut jsem se rozhodl znovu nezavážet a pouze jsem ho nahodil. Pod háčkem zůstala stejná kombinace a hned v ranních hodinách jsem na tuto montáž udělal jedinou rybu výpravy.  Nejednalo se však o kapra, ale o jesetera. V neděli a v pondělí se pak výrazně ochladilo a tak nás ani nepřekvapilo, že další ryba nám už nezabrala. I tak jsme si ale první letošní víkend užili a už se velmi těšíme na celý letošní rok, který bude hlavně o rybách.

Michal & Gábi