Petrův nový osobák

Ahoj rybáři,

konečně se hlásíme se zprávou i od řeky Labe, kterou máme oba moc rádi. Koncem dubna a v průběhu května se nám podařilo domluvit několik společných vycházek na jednu noc. Navštěvovali jsme dvě různá místa na jednom úseku. V tuto roční dobu jsme si vybrali místa blíže jezu a doufali jsme, že se nám podaří ulovit nějakou tu rybku.

Jako krmení jsme zvolili Chytil krmné boilies 20 mm – FISH-50. Těmi jsme vždy po příjezdu k vodě, zhruba půl kilem, rozkrmili každý prut. Poté jsme dokrmovali podle počtu záběrů. Já jsem na háčku zkoušel testovací novinku Scopex/Squid (2S). Na druhém prutu potom panáčka Kořeněného tuňáka s pop -up česnek. Petr vsadil na osvědčeného PitBulla Superfish s olihní (v mražence ), který jak sám říká je prostě jistota, která nikdy nezklame. Na druhý prut dával samotnou hotovku tuňáka ASA. Testovací novinka 2S fungovala velmi zajímavě a věřím, že toto boilies bude již brzy na trhu :-).

Dařilo se nám vždy udělat alespoň jeden záběr a tak jsme si užívali krásné jarní chvíle u vody. Zatímco mně se dařilo dělat více ryb menší velikosti, Petrovi se naopak podařilo zdolat dvě krásné ryby. První z nich byl bojovný sumec s mírou 12,5 kg a délkou 117 cm.

Třešničkou na dortu a vlastně i tečkou za květnovým lovem byl Petrův nový osobák na tomto úseku. Krásně stavěný šupináč s váhou 15,5 kg a délkou 95 cm nám udělat opravdu obrovskou radost!

Pevně věříme, že se nám bude dařit i nadále a mi se tak brzy zase ohlásíme od vody.

Za PPcarp  Pavel Bařina

www.ppcarp.cz