Jarní nástraha FISHMALLOWS – česnek

Jarní chytání je pro mnoho rybářů ve znamení lovu kapra, já osobně to nemám jinak. Zbytek sezony už se jejich lovu tolik nevěnuji, ale jarní lov zaměřuji pouze na tuto cílovou rybu. Chtěl bych se s Vámi podělit o pár rad a tipů do studené jarní vody.

K lovu kaprů neodmyslitelně patří lov na method feeder s nástrahou mimo háček, používám některé z řady Preston ICS. Například ICS In-line dura flat method nebo ICS In-line Dura Banjo, obvykle ve velikosti large s gramáží 45g. Takto těžká krmítka krásně létají a zajišťují opravdu perfektní záběr a zásek ryby. Používám i lehčí gramáže, ale jen pokud je opravdu hodně bahnité dno, kde hrozí riziko zapadnutí dost hluboko a následná nefunkčnost celé montáže.

Háček umisťuji 8-10cm pod krmítko, s nástrahou na nekonečné zarážce nebo pomocí peletového kroužku.

V tomto období s oblibou používám sladké krmítkové směsi nebo mehod mixy, které následně ještě přislazuji moučkou ze sušenek.

Jako nástraha se mi v posledních dvou letech osvědšil Chytil – čerstvý pařený rohlík v příchuti scopex, ale objevil jsem něco extra!!! Tato nástraha se jmenuje FISH MALLOWS a vyrábí se v mnoha příchutích, rád používám ČESNEKOVOU a JAHODOUVOU příchuť. Ale co je na této nástraze tak unikátní?

Tato nástra po nahození nasaje trošku vodu, vytvoří se z ní takový malý měkký oslizlý váleček, který jemně splývá nad krmítkem a je pro kapříky neodolatelný. Zajímavá možnost je použití této nástrahy v kombinaci s Chytil práškovým želé dipem, jenž vytvoří kolem nástrahy zajímavý sladce voňavý a barevný obláček.

Takovýto lov bývá opravdu zábavný a během pár hodin se dá ulovit velká spousta kaprů. Tak hodně štěstí a hlavně krásných ryb, i když jdete jen na chvilku k vodě.

František Filák